Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
به دنبال ابتلای چهار دانشجو

«تعطیلی دانشگاه یو.پی.ام با آنفلوآنزای خوکی»

2009 July 29

20090729_news_upm

به به دنبال ابتلای چهار دانشجوی دانشگاه یو.پی.ام مالزی (UPM) به آنفلوآنزای خوکی، مقامات این دانشگاه تصمیم به تعطیلی آن گرفتند.

به گزارش خبرنگار کوچه از کمپ دانشگاه یو.پی.ام، روز گذشته هجوم تعداد زیادی از دانشجویان مظنون به ابتلا به آنفلوآنزای خوکی به درمانگاه و مرکز بهداری این دانشگاه باعث نگرانی گسترده مسوولان این دانشگاه شده به طوریکه آنها تصمیم به تعطیلی کلاس هایی دانشگاه به مدت یک هفته گرفتند.

دانشگاه یو.پی.ام از جمله دانشگاه هایی است که بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی مقیم مالزی را به خود جذب کرده به طوریکه این دانشگاه  در زمان حاضر بیش از یک هزار و 500 دانشجوی ایرانی در مقاطع مختلف تحصیلی خود دارد.

مقامات درمانگاه دانشگاه یو.پی.ام در گفتگو با خبرنگار «کوچه » تا لحظه ارسال این خبر ابتلای هیچ ایرانی به آنفلوآنزای خوکی را تایید نکرده اند.

در همین حال، روزنامه انگلیسی زبان استار نوشت که وزارت بهداشت مالزی با صدور اطلاعیه، فوت سومین مورد ناشی از آنفلوآنزای خوکی در این کشور را تایید کرده است.

بر اساس اطلاعیه این وزارت خانه، سومین قربانی این بیماری یک مرد 42 ساله است که روز گذشته (سه شنبه) در بیمارستانی در کوالالامپور فوت کرده است.

وزارت بهداشت مالزی شمار کل متلایان به آنفلوآنزای خوکی در این کشور را یک هزار و 219 مورد ذکر کرده که از این میزان 645 مورد با منشاء داخلی و 574 مورد نیز با منشاء خارجی گزارش شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|