Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا:

«بازدید از مراکز اتمی ایران، ترفند است»

2011 January 05

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، یکی از مقام‌های بلند‌پایه ایالات متحده آمریکا در اظهارنظری عنوان کرد دعوت جمهوری اسلامی از نمایندگان شماری از کشورهای عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران را یک ترفند است.

به گزارش رویترز، فیلیپ کراولی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا، در واشنگتن به خبرنگاران گفت: «این‌ها ترفندهایی است که ایران در گذشته هم به‌کار برده. یک شیی براق را نشان می‌دهند و می‌گویند، نه، آن‌جا را نگاه نکنید، به این‌جا نگاه کنید.»

این در حالی است که رامین مهمان‌پرست، سخن‌گوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه در تهران به خبرنگارن گفت که دعوت از دیپلمات‌های خارجی در چارچوب هم‌کاری‌های جمهوری اسلامی با آژانس اتمی انجام شده است.

وی افزود: «اقدام جدید دعوت از سفرای کشورهای مختلف برای بازدید از تاسیسات هسته‌‌ای کشورمان یک بار دیگر حسن نیت ایران را در رابطه با این هم‌کاری و صلح‌‌‌آمیز بودن فعالیت‌های ما نشان می‌‌دهد.»

از سویی دیگر سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که کشورش تاکنون دعوت‌نامه‌ای از سوی تهران دریافت نکرده و در چنین بازدیدی شرکت نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

«بازدید سفرای خارجی از تاسیسات اتمی ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    NaZMvE hrccvdpbdepq, [url=http://uovepjhzzonf.com/]uovepjhzzonf[/url], [link=http://nsklqftsgtsn.com/]nsklqftsgtsn[/link], http://mmwzojautpqh.com/