Saturday, 18 July 2015
21 March 2023
مطبوعات شنبه ایران،

«دانش‌مندان هسته‌ای ایران را موساد ترور کرد»

2011 January 08

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جام جم

1) لاریجانی: «سیاسی کردن اقدامات قضایی به نفع هیچ‌کس نیست»

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100832549997

رییس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که مسوولان قضایی نباید تسلیم هجمه‌ها و جوسازی‌ها علیه دست‌گاه قضایی شوند، گفت: «دست‌گاه قضایی همواره از انتقادات و نقد حقوقی استقبال می‌کند، ولی بسیاری از این هجمه‌ها و فشارها، سازمان‌دهی شده هستند و در قالب هیچ‌گونه انتقادی نمی‌گنجد.»

2) تغییر جدول پخش برنامه‌های سیما با نگاه مخاطب محوری

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100832542491

«علی دارابی» معاون سیمای سازمان صدا و سیما از بروز تغییرات جدی در برنامه پخش شبکه‌های مختلف تلویزیونی متناسب با نیازها و سلایق مخاطبان از امروز شنبه خبر داد.

ایران

1) وزیر صنایع: «در قطعه‌سازی به خودکفایی رسیدیم»

http://www.iran-newspaper.com/#

«محرابیان» گفت: «در 3 سال اخیر بخش قابل توجهی از صنایع کشور بومی‌سازی شده و صنعت‌گران در صنایع نوین و پیش‌رفته قطعات مورد نیاز صنعت کشور را تامین می‌کنند.

بسیاری از محصولات صنعتی که تا چند سال پیش مجبور به واردات آن‌ها بودیم امروز قادر به تامین نیاز داخل هستیم و امکان صادرات نیز فراهم شده است.»

2) نواختن ساز مخالف با هر تصمیم دولت در راستای اهداف دشمن است

http://www.iran-newspaper.com/1389/10/18/Iran/4693/Page/2/Index.htm#

نمایندگان مجلس با اشاره به موضع‌گیری‌های اخیر درباره جابجایی برخی مشاوران ر‌ییس ‌جمهوری: «نواختن ساز مخالف با هر تصمیم دولت در راستای اهداف دشمن است.»

چند تن از نمایندگان مجلس با بیان این‌که برخی محافل سیاسی و رسانه‌ای با هر اقدام رییس ‌جمهوری مخالفت می‌کنند، علت جنجال‌سازی درباره تغییر تعدادی از مشاوران احمدی‌نژاد را هم ادامه همین رویکرد سیاسی دانستند.

«سید‌محمدجواد ابطحی»، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با شبکه ایران با اشاره به جنجال‌سازی برخی از محافل سیاسی و رسانه‌ای درباره اقدام رئییس‌جمهوری در جابجایی تعدادی از مشاورانش، گفت: «این حق و اختیار رییس ‌جمهوری است که در مورد مشاوران خود تصمیم‌گیری کند.»

کیهان

1) ها آرتص: دانش‌مندان هسته‌ای ایران را موساد ترور کرد

http://www.kayhannews.ir/891018/14.htm#other1405

روزنامه «هاآرتص» و سایت وزارت خارجه اسراییل هر دو ترور دانش‌مندان هسته‌ای ایران را جزو موفقیت‌های «مییر داگان» رییس پیشین موساد قرار داده و به این ترتیب به صراحت اعتراف کردند که موساد در این ترورها نقش داشته است.

هاآرتص در مقاله‌ای به قلم «یوسی ملمان» نوشت که داگان موفق شده از طریق ترور دانش‌مندان هسته‌ای ایران به برنامه ایران ضربه بزند.

2) شیخ الاسلام: کارمندان دورکارتعدیل و بی‌کار نمی‌شوند

http://www.kayhannews.ir/891018/4.htm#other401

رییس مرکز نوسازی، تحول اداری و بودجه وزارت کار با اشاره به این‌که دورکاری حداقل 25 درصد کاهش هزینه را به هم راه دارد، گفت: «وزیر کار تاکید کرده است فردی در فرآیند دورکاری نباید تعدیل و یا بی‌کار شود.»

رسالت

1) پنتاگون سرنگونی دو هواپیما را تایید کرد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=50920

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره جاسوسی هواپیماهای دشمن و توان‌مندی‌های ایران برای ممانعت از ورود آن‌ها به خاک ایران گفت: «سیستم پدافند جمهوری اسلامی ایران کاملن هوشیار بوده و در مواقع لازم عکس العمل مقتضی را نشان می‌دهد.»

2) آرامش حاکم بر بازار تداوم می‌یابد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=50865

وزیر بازرگانی با بیان این‌که برخی فعالان بخش خصوصی اجرای هدف‌مندی یارانه‌ها را آزادی از زندان تعبیر کرده‌اند، از تداوم آرامش حاکم بر قیمت کالاها در بازار خبر داد و گفت: «در اجرای موفق این قانون در 20 روز اخیر تمامی قوای سه‌گانه به هم‌راه نهادهای اجتماعی و اقتصادی هم‌چون دوران هشت سال جنگ تحمیلی مشارکت قابل توجهی داشته‌اند.»

تهران امروز

1) تکذیب ورود جاسوس زن آمریکایی به ایران

http://tehrooz.com/1389/10/18/TehranEmrooz/464/Page/2/

شبکه خبری «العالم» دستگیری یک زن آمریکایی به اتهام جاسوسی توسط نیروهای مرزی ایران را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویتر گزارش داد: «شبکه تلویزیونی عرب زبان العالم به نقل از منابعی که به نام‌شان اشاره نکرد گزارش داد: این زن می‌خواست غیرقانونی وارد ایران شود اما از ورودش جلوگیری شد. در گزارشات خبری آمده بود یک زن آمریکایی به دلیل داشتن تجهیزات جاسوسی در دندان‌هایش زمانی که قصد ورود به ایران از ارمنستان را داشت، دستگیر شده است.»

2) رییسی: «پرونده ترورها در حال بررسی است»

http://tehrooz.com/1389/10/18/TehranEmrooz/464/Page/2/

معاون اول قوه‌قضاییه گفت: «پرونده ترور دانش‌مندان هسته‌ای کشورمان فعلن در دست‌گاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در دست بررسی است.» حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین رییسی با بیان این که شهادت این دو استاد هسته‌ای برای آن‌ها افتخار بزرگی است، خاطرنشان کرد: «بر هیچ کس پوشیده نیست که این اقدامات از جنس اقدامات صهیونیست‌هاست.» او هم‌چنین به ارتباط بین انتشار فهرست دانش‌مندان هسته‌ای کشورمان از سوی سازمان‌ملل گفت: «برای ما این پرسش جدی است که چه ارتباطی میان سازمان ملل و هم‌چنین برخی سازمان‌های ناظر در انرژی هسته‌ای ایران و این جریان ترور وجود دارد.»

معاون اول قوه‌قضاییه درباره پی‌گیری قضایی و حقوقی وضعیت پرونده این شهدا گفت: «این موضوع فعلن در دست‌گاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در دست بررسی است. ما هیچ تردیدی نداریم که عاملان این ترور به سزای عمل خود خواهند رسید.

دنیای اقتصاد

1) نتایج معکوس نرخ سود دستوری

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=239238

اگرچه هنوز امید نمی‌رود که منظور مقامات پولی از شناورسازی نرخ سود بانکی در سال آینده همان واگذاری تعیین آن به مکانیزم رقابتی بازار پول باشد و توضیحات اعلام شده نیز همین ابهام را در بردارد، اما به نظر می‌رسد نتایج معکوس سیاست تعیین دستوری نرخ سود بانکی در سال‌های اخیر بر همه عیان شده باشد.

2) اسرار محرمانه «رنو» لو رفت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=239268

اطلاعات محرمانه شرکت فرانسوی «رنو» که چهار سال پیش نیز قربانی جاسوسی صنعتی شده بود، بار دیگر لو رفت. سرقت این اطلاعات فنی که ظاهرن در خصوص مدل جدید خودروی الکتریکی این شرکت است، واکنش شدید وزیر صنایع فرانسه را به دنبال داشت که از تخاصم اقتصادی علیه این کشور خبر داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,