Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
پس از اعلام رسمی پیروزی سوسیلو بامبانگ یودهویونو

«رهبراپوزیسیون اندونزی: انتخابات مجدد برگزارشود»

2009 July 29

20090729_news.pol._sokarno.big

مگاواتی سوکارنو، رهبر اپوزیسیون اندونزی خواستار برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری در این کشور شد.

به گزارش شبکه خبر «آسیا» متعلق به سنگاپور، مگاواتی سوکارنو پس از اعلام رسمی پیروزی سوسیلو بامبانگ یودهویونو در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور از سوی کمیسیون انتخابات اندونزی، این کمیسیون را به تخلفات گسترده و سازماندهی شده به نفع یودهویونو متهم کرده است.

مگاواتی سوکارنو در یک گفتگوی خبری با خبرنگاران خاطرنشان ساخت که حزب متبوع وی قبل از هرچیز خواستار برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری با حضور تمامی کاندیداها به منظور بازگرداندن اعتماد عمومی به حاکمیت است.

وی افزود: «در همین حال اگر امکان برگزاری مجدد انتخابات وجود ندارد و یا تضمینی برای آن وجود ندارد، کمیسیون انتخابات باید حداقل با بازشماری کامل آرا موافقت کند.»

گفتنی است مسوول تیم تبلیغاتی خانم مگاواتی سوکارنو قبل از این با اشاره به تخلفات گسترده انتخاباتی در بیش از 25 استان اندونزی از وجود نزدیک به 28 میلیون رای مبهم خبر داده بوده که به نفع یودهویونو، نامزد حزب حاکم شمارش شده است.

کمیسیون ملی انتخابات اندونزی روز شنبه گذشته به صورت رسمی یودهویونو را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور  که در روز هشتم ژوئیه برگزار شد، اعلام کرد.

بنا بر اعلام این کمیسیون، سوسیلو بامبانگ یودهویونو، رئیس جمهوری کنونی این کشور موفق به کسب 8/60 درصد آرای (بیش از 73 میلیون 874 هزار و 562 رای) شده و بدین ترتیب بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری اندونزی برگزیده شده است.

همچنین مگاواتی سوگارنو، رهبر اپوزیسیون و اصلی ترین رقیب انتخاباتی یودهویونو، 7/26 درصد آرا و یوسف کالا، دیگر رقیب یودهویونو نیز 4/12 درصد آرا را از آن خود کرده اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|