Saturday, 18 July 2015
29 March 2023

«موافقت فرانسه و آمریکا با توافق‌نامه پیشنهادی آژانس»

2009 October 24

دولت‌های آمریکا و فرانسه روز جمعه موافقت خویش را با پیشنهاد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر غنی‌سازی اورانیوم ایران در روسیه اعلام کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آلمان روز جمعه این توافق‌نامه به امضای سفرای آمریکا و فرانسه رسید و بدین ترتیب این دو کشور رسمن موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام نموده‌‌اند.

پیش از این وزیرخارجه روسیه نیز در مسکو موافقت کشورش را با این توافق‌نامه اعلام کرده‌بود.

در همین زمینه نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی نیز عصر روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در چهارچوب توافقنامه اصلی تدوین شده در ژنو، امروز ایالات متحده به توافق‌نامه پیشنهادی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات اخیر در وین پاسخ مثبت داد.

این بیانیه افزوده است: ما منتظر پاسخ ایران هستیم.

این درحالی است که علیرغم آن‌که بنا بود کشورهای شرکت‌کننده در این مذاکرات شامل روسیه، فرانسه، آمریکا و ایران نظر نهایی خود درباره این توافق‌نامه را روز جمعه اعلام کنند، ایران گفته‌است که هفته آینده پاسخ این پیشنهاد را خواهدداد.

پرس تی وی، تلویزیون انگلیسی زبان ایران، جمعه شب به وقت تهران گزارش داد که علی اکبر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفته‌است که این کشور هفته آینده پاسخ خود را به پیشنهاد آقای برادعی ارایه خواهدکرد.

پیش‌تر «برنارد کوشنر»، وزیر امورخارجه فرانسه گفته‌بود که با توجه به نشانه‌هایی که از ایران دریافت کرده است، اوضاع را چندان مثبت ارزیابی نمی‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: