Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
سیل مهیب در شهر دومیلیونی استرالیا،

«وضعیت بحرانی در شهر بریز‌بین استرالیا»

2011 January 13

خبر / رادیو کوچه

در روزهای اخیر شهر دومیلیونی بریز‌بین در استرالیا در معرض سیلی مهیب قرار گرفته است. در مرکز این شهر، آب از ارتفاع چراغ‌های راه‌نمایی هم بالاتر رفته و جریان برق برای ۷۰ هزار خانوار قطع شده است.

به گزارش دویچه‌وله، طغیان آب رودخانه‌ در بریز‌بین مرکز ایالت کویینزلند در استرالیا، در وضعیت نامناسبی قرار دارد. حجم عظیمی از آب گل‌آلود، مرکز این شهر دو میلیونی را فراگرفته است. ساکنان مناطق تحت خطر، به نواحی مرتفع‌تر گریخته‌اند.

بسیاری از خیابان‌ها زیر آب رفته‌اند. مردم شهر تنها با کمک قایق در شهر تردد می‌کنند. به گفته‌ی کمبل نیومن، شهردار بریز‌بین، حدود ۲۰ هزار خانه به زیر آب رفته‌اند.

آب رودخانه بریز‌بین پس از بارندگی‌های مصیبت‌بار اخیر، با سرعتی مرگ‌بار جریان دارد و در بسیاری نقاط از بستر رودخانه بیرون زده است. رسانه‌ها گزارش دادند که نخستین قربانی این حادثه، کودک چهار ساله‌ای است که از قایق نجات به درون آب پرتاب شده است.

لازم به اشاره است بریز‌بین سومین شهر بزرگ استرالیاست و مقامات این کشور بیم آن دارند که این شهر با بدترین سیل صد سال اخیر روبرو شود. حدود ۹ هزار قطعه ملک که حدود ۱۰ درصد مساحت شهر را دربرمی‌گیرد، به زیر آب رفته و به ۳۰ هزار قطعه ملک دیگر خسارت وارد شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,