Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
مقام‌های ارشد مالزی:

«انرژی هسته‌ای تنها راه حل کمبود منابع انرژی»

2011 January 16

خبر / رادیو کوچه

جاری شدن سیل اخیر در استرالیا و کمبود منابع انرژی از جمله زغال سنگ مقامات مالزی را بر آن داشت تا به جای‌گزینی انرژی هسته‌ای به جای زغال سنگ در تولید برق این کشور بیش از پیش تاکید کنند.

به گزارش خبرگزاری ملی مالزی، جاری شدن سیل در روزهای اخیر در استرالیا و افزایش قیمت زغال سنگ، نیاز ضروری مالزی به انرژی هسته‌ای را به عنوان منبعی برای تولید برق این کشور آشکار ساخت.

«خالیب محمد» رییس شرکت برق مالزی گفت به دلیل کمبود منابع گازی در این کشور، منابع تامین برق این کشور متنوع هستند که زغال سنگ یکی از این منابع است.

وی خاطر نشان کرد زغال سنگ سهم 40 درصدی در تولید برق کشور مالزی را دارا است  و در سال گذشته این کشور احتیاجات خود به زغال سنگ را از طریق کشورهای استرالیا، اندونزی  و آفریقای جنوبی هرکدام به ترتیب 18، 71 و 11 درصد تامین کرده است.

این مقام مالزی در ادامه تصریح کرد با توجه به شرایط موجود، اکنون زمان آن فرا رسیده است که دولت مالزی نسبت به تولید برق از طریق انرژی هسته تصمیم جدی اتخاذ کند.

لازم به اشاره است در چند روز گذشته در استرالیا به دلیل بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، باعث ایجاد اختلال در فعالیت‌های صنعتی شده و در برخی شهرها وضعیت فوق‌العاده اعلام شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,