Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
تصمیم نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام،

«نصب‌و‌عزل رییس‌کل بانک مرکزی با رای سه قوه»

2011 January 17

خبر / رادیو کوچه

پس از تنش‌های به‌وجود آمده بین مجلس و دولت با تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام، از این پس نصب و عزل رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی منوط به رای روسای سه قوه خواهد بود که با اکثریت آرا کسی را نصب یا عزل کنند.

به گزارش خبرآنلاین، موضوع انتخاب رییس کل بانک مرکزی در برنامه پنجم از موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان در بررسی برنامه پنجم بود که مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه خود درباره آن تصمیم گیری​ کرد اما خبری از آن منتشر نشد.

اگرچه روز گذشته محسن رضایی نیز اعلام کرد که تا پایان هفته از تصمیم نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر خواهد داد اما خبرآنلاین در گفت​وگو با رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی از این خبر مطلع شد.

غلامرضا مصباحی​مقدم نماینده تهران اظهار داشت که اگرچه مستقیمن در جریان تصمیم مجمع قرار نگرفته اما به نقل از الیاس نادران که از اعضای حاضر در جلسه مجمع این موضوع را جویا شده است، تا حدودی از کم و کیف آن خبر دارد.

وی در پاسخ به این‌که آیا معرفی رییس کل بانک مرکزی باز هم از سوی رییس ​جمهوری خواهد بود یا هر یک از روسای سه قوه این اختیار را دارند، گفت: «در این‌باره اطلاع دقیقی ندارم اما فکر می​کنم که هم‌چنان معرفی فردی برای این پست از سوی رییس​جمهوری باشد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,