Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
با تودیع قرار وثیقه،

«آزادی رضا خندان و فرزانه روستایی»

2011 January 18

خبر / رادیو کوچه

رضا خندان، همسر نسرین ستوده و فرزانه روستایی، دبیر سرویس بین الملل روزنامه شرق بعدازظهر روز دوشنبه 27 دی ماه از زندان آزاد شده‌اند.

رضا خندان روز گذشته بر طبق احضاریه‌ای که هفته پیش دریافت کرده بود، به دادسرای زندان اوین مراجعه کرده و بازداشت شد.

به گزارش مدرسه فمینیستی، بر اساس گفته رضا خندان، اتهام وی «تشویق اذهان عمومی و نشر اکاذیب» عنوان شده است. روز گذشته برای وی قرار 50 میلیون کفالت صادر شد که قاضی پرونده وی، کفالت گیتی ستوده، خواهر نسرین ستوده را روز گذشته نپذیرفت و از این رو خانواده رضا خندان امروز کفیل دیگری را معرفی کنند که با پذیرفتن کفالت، کفیل جدید رضا خندان امروز عصر از زندان آزاد شد. احضار رضا خندان بعد از اعلام حکم همسرش صورت گرفته است.

امروز هم‌چنین فرزانه روستایی، دبیر سرویس بین‌الملل روزنامه شرق نیز با مبلغ 10 میلیون تومان وثیقه از زندان آزاد شد. فرزانه روستایی بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماه، در روزنامه شرق به هم‌راه دو تن دیگر از اعضای تحریریه و مدیر عامل آن روزنامه بازداشت شده بود.

روز گذشته نیز ریحانه طباطبایی که چندی پیش به هم‌راه سه تن دیگر از اعضای روزنامه شرق بازداشت و روانه زندان شده بود صبح روز گذشته، 26 دی ماه بعد از تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد. ریحانه طباطبایی سابقه فعالیت در خبرگزاری سینا و مجله چلچراغ و روزنامه شرق را در کارنامه خود دارد.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت رضا خندان، همسر نسرین ستوده»

«آزادی طباطبایی، خبرنگار روزنامه شرق»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,