Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
برگردانی از فرهنگ ایران

«جاسوس موساد به نمایش گذاشته شده کسی جز مجید «ترمیناتور» سپاه پاسداران نیست»

2011 January 19

آن‌چه در این بخش می‌آیدانتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

مارک برزوس توفسکی  (Marc Brzustowski)

منبع

تارنمای انگلیسی زبان بررسی‌های سیاسی، جاسوسی، تروریستی و امنیتی «Debkafile» منابع ایرانی قابل اعتمادی دارد، این تارنما مقاله‌ای در باره «مجیدجمالی فشی» با عنوان «اعتراف مجید، ترمیناتور سپاه پاسداران به جاسوسی برای موساد» منتشر کرد. بیست و چهار ساعت پیش از انتشار این مقاله در« Debkafile»، تارنماهای فرانسوی زبان  «aschkel.info» و «lessakele » مقاله‌ای در همین مورد از فرامرز دادرس، متخصص امور اطلاعاتی ایران، انتشار دادند !

منابع ایرانی وابسته به «Debkafile» پرده از هویت یک جوان ایرانی برداشتند که در یازدهم ژانویه 2011، در تلویزیون ایران به جاسوسی برای موساد و قتل کارشناس فیزیک اتمی، مسعود علیمحمدی، اعتراف کرده بود. مجید جمالی فشی، در زندگی واقعی خود عضو واحد مخفی «مرگ» در سپاه پاسداران انقلاب است. او یک ورزشکار رتبه بالا ست و چهره‌اش برای مردم در ایران شناخته شده است. جمالی فشی، تا پایان سال 2009 میلادی از اعضای تیم ایران در مسابقات جهانی کیک بوکسینگ بوده است.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات و امنیت ایران،  قصد داشت با این نمایش تلویزیونی «جاسوس اسرائیل» بگوید که این مامورین ایرانی هستند که در «موساد» رخنه کرده‌اند و نه بر عکس آن . هدف مصلحی انحراف افکار عمومی از  خسارات وارده به سیستم‌های ایران توسط ویروس  کامپیوتری «استاکس نت» بود. اگر مجید حقیقتن به استخدام «موساد» در آمده بود،  این می‌تواند یک پیروزی بزرگ برای سازمان جاسوسی اسرائیل باشد و نه برای تهران.

برای اکثریت بینندگان تلویزیون ایران، عملیات «موساد» نه تنها به هدف رسیده و برنامه‌های اتمی رژیم  ایران را فلج کرده است، بلکه نفوذ این سازمان در میان واحدهای مخفی سپاه پاسداران انقلاب نیز دیده می‌شود و این خود یک کار با ارزش است.

«Debkafile» می‌نویسد: «هویت واقعی مجید جمالی فشی، توسط منابع خبری ما در ایران مشخص شده است. او در سال 1978 در تهران متولد شده است، او پس از پایان دوران خدمت سربازی خود در سپاه پاسداران، اوقات خود را به ورزش کیک بوکسینگ  اختصاص داده و عضو ذخیره سپاه پاسداران بوده است، جمالی فشی و صدها ورزشکار دیگر، عضو یک واحد مخفی سپاه پاسداران هستند که رژیم از این گروه  برای ماموریت‌ها ویژه‌ای چون، شکستن دست، پا،سر و کشتن مخالفین خود استفاده می‌کند.»

در خلال تابستان 2009، این جوان ورزشکار در سرکوبی مردم معترض به انتخاب احمدی نژاد، در خیابان‌ها شرکت فعالی داشت. یکی از کارهای جاری رژیم در تهران، استفاده از ورزشکاران ملی برای «زدن سران» برای «کنترل جمعیت» بود کاری که از با اعتراض شدید فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های رزمی روبرو شد.

نقش جمالی فشی، در این سرکوب‌ها به اندازه‌ای است که مردم ایران نمی‌توانند بپذیرند که او عامل «موساد» باشد. بسیاری بر این باورند که این اعترافات قلابی است، ولی گروهی از مخالفین رژیم می‌گویند که  نقش جمالی فشی، در کشتن دکتر علیمحمدی ناشی از اختلافات  درونی سران سپاه پاسداران است و دلیل کشته شدن علیمحمدی نزدیک شدن وی به مخالفین بوده است.

در نیمه دوم سال 2009 میلادی، این دانشمند ایرانی در گردهمایی‌های عمومی سران مخالف رژیم شرکت داشته و اعلامیه‌هایی را علیه رژیم امضاء کرده است، به همین دلیل تصمیم کشتن او گرفته شد.

رژیم  دکتر علیمحمدی را به عنوان یک خائن در میان دانشگاهیان، نخبگان و دست اندرکاران مسائل اتمی قلم داد می‌کرد، بنابراین وفاداری او به سختی زیر سوال رفته بود و رژیم نمی‌توانست اجازه دهد که او به گروه مخالف بپیوندد. واحد مخفی سپاه پاسداران، متخصص این گونه ماموریت‌ها بود و حکم از بین بردن علیمحمدی  به مجید، جوان ورزشکار داده شد.

بنابراین چرا وزیر اطلاعات و امنیت، قانع شد که لازم است  پرده از روی بخشی از این ماجرا بردارد و نقش خود را آشکار کند؟ مانند همیشه  دلایل تصمیم گیرندگان در جمهوری اسلامی معما گونه وتاسف‌آور است. در تهران شایع است که وزیر اطلاعات و امنیت، نا گزیر به ادامه این نمایش تا پایان آن است و ناچار است حکم اعدام مجید را به عنوان «جاسوس اسرائیل ”  اعلام کند، سپس پس از یک عمل جراحی پلاستیک و تغییر چهره ، به او یک هویت تازه  داده خواهد شد و کسی او را نخواهد شناخت.

یک شایعه دیگر که بیشتر شنیده می‌شود  این است که مجید، قربانی اختلافات وزارت اطلاعات و فرماندهان رده بالای سپاه پاسداران شده است، اختلافاتی که در ماه‌های گذشته شدت یافته است.

سپاه پاسداران تصمیم گرفته که در قتل دکتر علیمحمدی از مجید به عنوان «سپر بلا» استفاده کند و سپس اعلام کند؛ مجید، بدون دریافت دستور مستقیم از مقامات بالای سپاه، مرتکب قتلی شده است که فرمان آن از سوی بخشی از اعضای خود سر سپاه صادر شده بود.

در این صورت آینده مجید، روشن نیست. پس از قتل این دانشمند و خسارات وارده به برنامه‌های اتمی ایران ، مصلحی باید کسی را برای مجازات پیدا می‌کرد.

آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر انقلاب ناچار به دخالت و حل اختلاف  میان سازمان‌های امنیتی رژیم است و سرنوشت مجید نیز بستگی به این مسئله خواهد داشت. نمایش «عامل موساد» بی شک آخرین نقش مجید خواهد بود .

28 دی ماه- 18 ژانویه 2011

http://www.farhangiran.com/content/view/9392/81/

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,