Saturday, 18 July 2015
03 December 2020

«رئیس پیشین موساد، پرده از ارتباطش با مقامات حکومت اسلامی برداشت»

2011 January 22

آن‌چه در این بخش می‌آیدانتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.


فرامرز دادرس

منبع

افراهیم حالوی، رئیس پیشین سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل «موساد» دیروز در کنفرانسی که در مرکز سیاست و امور خارجه در پاریس برگزار شد پرده از ارتباط خود با برخی از مقامات جمهوری اسلامی برداشت. افراهیم حالوی از سال 1998 تا 2002، ریاست موساد را به عهده داشت.

او در سخنان خود اشاره کرد:«من در سال‌های گذشته در چارچوب ملاقات‌های پشت پرده با مسوولین «حکومت اسلامی » ایران ملاقات‌هایی داشتم» او افزود: «ایرانیان می‌خواستند با من ملاقات نمایند تا نظر من را در باره اوضاع فعلی، اکنون که در راًس موساد نیستم بدانند» حالوی افزود:«این‌ها دارای مسوولیت‌های رسمی در حکومت ایران بودند، یک یا دو سفیر، به من گفتند که در آرزوی روزی هستند که به عنوان نخستین سفیر ایران پا به اورشلیم بگذارند و من به آنان گفتم خوب است، ولی باید  مواظب باشند و بدانند که راه درازی در پیش است.»

افراهیم حالوی، معتقد است که جمهوری اسلامی خطر بلقوه ای برای موجودیت اسرائیل  نمی باشد. پیش از او، مئیر داگان، پس از هشت سال ریاست بر سازمان موساد، در تاریخ هفتم ژانویه 2011،  هنگام خدا حافظی با هم‌کارانش گفت: «امکان جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به بمب هسته‌ای، باز هم بیش از آن چه که در گذشته ارزیابی می‌شد، به تعویق افتاده و زودتر از اواسط دهه کنونی میلادی (حدود سال 2015) نخواهد توانست جنگ افزار اتمی تولید کند.» سخنان مئیر داگان، خوشایند آقای بنیامین نتان یاهو، نخست وزیر اسرائیل نبود. دولت اسرائیل همواره تاکید دارد که حکومت اسلامی ایران برای موجودیت اسرائیل خطرناک است.

اخبار روزهای گذشته حاکی از شدت گرفتن جنگ اطلاعاتی میان سازمان‌های اطلاعاتی دو کشور می باشد. اعدام علی اکبر سیادت، یک ایرانی دیگر به عنوان جاسوس اسرائیل، دستگیری ده تن در هفته گذشته از سوی حکومت ایران به بهانه جاسوسی برای اسرائیل، و اعتراف تلویزیونی مجید جمالی فشی به عنوان جاسوس موساد و دست داشتن او در قتل دکتر مسعود علیمحمدی ، همه نشان‌دهنده شدت یافتن جنگ پنهانی میان سازمان‌های اطلاعاتی ایران و اسرائیل می‌باشد.

سخنان آقای افراهیم حلوی،رئیس پیشین موساد،  یک بار دیگر حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی را در تنگنا  قرار می‌دهد، یک بار دیگر اقتدار رژیم به سخره گرفته شد و کار بزرگ مصلحی  تازه باید آغاز شود.

آقای مصلحی باید در درون دولت با اقتدار اسلامی که به گفته وی توانسته است در قلب موساد نفوذ کند، به دنبال مسوولینی بگردد که با رئیس سابق موساد تماس گرفته‌اند و آن یکی دو سفیری را که در آرزوی سفارت در اورشلیم، در انتظار بسر می‌برند، شناسایی  کند.

پرسش این است، آیا آقای افراهیم حلوی، رئیس پیشین موساد،  با این افشاگری خود در پاریس، می‌خواسته بوسه مرگ را نثار حجت‌الاسلام حیدر مصلحی نماید و یا اسفندیار رحیم مشائی یار نزدیک محمود احمدی‌نژاد، را بنوازد. رحیم مشائی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور اسلامی در سال 2008 گفته بود: «ایران امروز با مردم آمریکا و اسرائیل دوست است. هیچ ملتی در دنیا دشمن ما نیست». گمان می‌رود که  از نظر آقای مشائی و آن یکی دو سفیری که با رئیس پیشین موساد در تماس بوده‌اند، آقای افراهیم حلوی، پس از کناره‌گیری از موساد، دیگر عامل رژیم «صهیونیستی» بشمار نمی‌رفته  و از مردم اسرائیل بوده و  بنابراین در شمار دوستان جای داشته است.

از آقای حیدر مصلحی باید پرسید که آیا شما در قلب موساد نفوذ کرده‌اید یا موساد در مغز های شما ؟ رهبران حکومت اسلامی،  باید این حقیقت را بپذیرند که نارضایتی همگانی ایرانیان، نقطه ضعف بزرگ امنیتی در حکومت اسلامی می‌باشد.

29 دی ماه- 19 ژانویه 2011

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,