Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
مطبوعات ‌یک‌شنبه ایران،

«ساختار نظام اداری باید تغییر کند»

2011 January 23

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) مذاکرات استانبول بدون توافق پایان یافت

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=3&id=537557

برخلاف اظهارنظرها و گزارش‌های اولیه، ۳ دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول، آن گونه که روز جمعه مثبت آغاز شد، روز گذشته مثبت پایان نیافت. به گفته کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نمایندگان ایران بر به رسمیت شناخته شدن حق غنی‌سازی این کشور توسط ۱+۵ و هم‌چنین لغو تحریم‌های شورای امنیت به عنوان پیش شرط مذاکرات اصرار می‌ورزیدند که برای ۱+۵ غیرقابل پذیرش بود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیش شرط‌های ایران برای ورود به گفت‌وگوها درباره پیشنهاد تبادل سوخت هسته‌ای بوده است.

2) وزیر بهداشت: «پرداخت‌های مردمی با ابلاغ تعرفه‌ برخی رشته‌های پزشکی کاهش می‌یابد»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=3&id=537478

وزیر بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: «تعرفه‌های برخی رشته‌های پزشکی از جمله زنان و مامایی تعیین و ابلاغ شده که باعث کاهش پرداخت‌های مردمی می‌شود.» به گزارش روز شنبه روابط عمومی وزارت بهداشت‌، مرضیه وحید دستجردی افزود: «در برخی رشته‌ها تعرفه‌های پزشکی تعریف نشده بود و همین باعث می‌شد مردم تمام مبالغ را از جیب خود بپردازند.» وی اظهار داشت: «با تعیین این تعرفه‌ها آن‌چه مردم از این پس از جیب خود خواهند پرداخت به شدت کاهش می‌یابد.»

جام جم

1) موج تونسی در پایتخت‌های عربی

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100833831494

انقلاب مردم تونس جرقه‌ای شد برای گسترش اعتراضات خیابانی در سایر کشورهای عربی به‌خصوص کشورهای شمال آفریقا.

روز گذشته مردم بسیاری از شهرهای الجزایر به سمت پایتخت حرکت کردند تا در اعتراض به تورم و بدی اوضاع معیشتی، دست به تظاهرات بزنند. در این زمینه شبکه خبری العربیه اعلام کرد هرچند برخی این تظاهرات را اجتماعی دانسته‌اند، اما خالی از روی‌کرد سیاسی نیست، زیرا مخالفان درصدد هستند تا پیش از انتخابات آینده و از طریق تظاهراتی این چنینی، حضور خود را در صحنه اعلام کنند.

2) وداع تلخ تیم ملی با جام ملت‌های آسیا

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100833845528

در شبی که کره‌ای‌ها شایسته‌تر از ما نشان دادند، تیم ملی با یک گل مغلوب حریف صاحب‌نام خود شد تا رویای قهرمانی پس از 35 سال هم‌چنان دست نیافتنی باقی بماند.

ایران

1) عرضه سوخت استاندارد یورو 5

http://www.iran-newspaper.com/#

سوخت با استاندارد یورو 5 از نیمه دوم سال 90 عرضه می‌شود و تمام خودروسازان موظف به رعایت این استاندارد در تولیداتشان هستند.

محیط زیست کشور از امضای تفاهم‌نامه‌ مشترکی با وزارت‌خانه‌های نفت، صنایع و معادن و ستاد حمل و نقل و سوخت کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد. علی‌محمد شاعری در همایش «صنعت، سوخت و هوای پاک» گفت: «سوخت با استاندارد یورو 5 از نیمه دوم سال 90 در کلان‌شهرها عرضه می‌شود و خودروسازان نیز موظف به رعایت این استاندارد در تولیدات خود هستند.»

2) تسهیلات جدید نظام وظیفه برای دانش‌جویان و دانش‌آموزان

http://www.iran-newspaper.com/#

معاون مشمولان و معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد: «ثبت‌نام از مشمولان برای تحصیل در مدارس به‌صورت داوطلب آزاد از سال آینده با ارایه برگه آماده به خدمت معتبر صورت خواهد گرفت.» سرهنگ اکبر حلوایی افزود: «وثیقه سفر دانش‌جویان به خارج از کشور بین 5 تا 15میلیون تومان تعیین شده است. همچنین برای سفر دانش‌جویان مشمول به عراق و عربستان 500 هزار تومان وجه نقد و 5 میلیون تومان تعهد دریافت می‌شود.»

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا در تشریح تسهیلات جدید برای دانش‌جویان و دانش‌آموزان گفت: «دانش‌آموزان مدارس بزرگ‌سالان و آموزش از راه دور مورد تایید وزارت آموزش و پرورش، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.»

سرهنگ محمدرضا اکبرحلوایی درباره تسهیل در خروج از کشور دانش‌جویان نیز اظهارداشت: «وثیقه موردنیاز برای سفرهای علمی 5 میلیون، سفرهای نیمه‌علمی 8 میلیون و سفرهای غیرعلمی ضروری 15 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت بانکی است که درخواست صدور مجوز خروج از کشور بر مبنای آن در استان محل تحصیل یا محل سکونت دانش‌جو رسیدگی می‌شود.»

رسالت

1) ساختار نظام اداری باید تغییر کند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=52510

رییس جمهوری با بیان این‌که ‌ساختار نظام اداری باید تغییر کند، گفت که ‌قرار است 80 درصد از پولی که با تجمیع ساختمان‌های دولتی به دست می‌آید، برای کار عمرانی و خدمت به مردم و 20 درصد برای هزینه‌های جاری کارمندان اختصاص داده شود.

2) چرا 200 کلاهک هسته‌ای در اروپا مستقر است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=52543

به گزارش خبرگزاری فارس سعید جلیلی با اشاره به وجود 200 کلاهک هسته‌ای در خاک اروپا پرسید که چرا باید این تعداد کلاهک هسته‌ای در خاک اروپا مستقر باشد و سوال دیگر این است که سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی را چه کسی در اختیار آن قرار داده و آیا نباید این موضوع بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان این‌که کسانی که برای مقاصد صلح‌آمیز قطع‌نامه صادر می‌کنند چرا در این خصوص یک بیانیه نیز صادر نکرده‌اند، ‌اظهار داشت: «بیش از 200 پوند مواد هسته‌ای که ظرفیت به کارگیری در سلاح هسته‌ای را دارد 40 سال پیش در خاک آمریکا ناپدید شد و خود مقامات آمریکایی نیز رسمن این موضوع را اعلام کردند، این مواد کجا رفته و چرا 40 سال کسی گزارشی در این خصوص ارایه نداده است.»

کیهان

1) پرداخت 6 میلیارد تومان خسارت به خانواده جان باختگان هواپیمای ارومیه

http://www.kayhannews.ir/891103/4.htm#other400

رییس کل بیمه مرکزی از پرداخت خسارت 6 میلیارد تومانی این شرکت به سانحه هوایی ارومیه خبر داد و گفت: «41 درصد از خسارت بیمه‌ای این هواپیما توسط بیمه مرکزی و 59درصد نیز توسط شرکت بیمه ایران که این هواپیما تحت پوشش آن است، پرداخت می‌شود.»

جواد فرش‌باف ماهریان در دومین جشن‌واره بیمه و رسانه به ارایه اخبار جدیدی در صنعت بیمه پرداخت و با اشاره به این‌که این نهاد بیمه‌ای تمام خسارات مربوط به هواپیمای حادثه دیده در ارومیه را با هم‌کاری شرکت‌های بیمه پرداخت می‌کند، اظهار داشت: «سقف خسارت پیش‌بینی پوشش بیمه‌ای این هواپیما 61میلیارد ریال است که سقف بیمه‌نامه این هواپیما 770 میلیون یورو و سقف بیمه‌نامه مسولیت و بدنه آن نیز 2 میلیون یورو بوده است.»

2) عباس‌علی کدخدایی: شورای نگه‌بان برای عوامل فتنه 88 فرش قرمز پهن نمی‌کند

http://www.kayhannews.ir/891103/3.htm#other302

سخن‌گوی شورای نگه‌بان قانون اساسی تاکید کرد کسانی که در فتنه سال گذشته به هر دلیلی نقش داشتند، انتظار نداشته باشند شورای نگه‌بان برای آن‌ها فرش قرمز پهن کند.

به گزارش ایرنا، عباس‌علی کدخدایی در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که اظهارات اخیر دبیر شورای نگه‌بان مبنی بر عدم نیاز به حضور سران فتنه در انتخابات را به معنی عدم حضور برخی سیاسیون و جریان‌های سیاسی تعبیر می‌کرد، از برخی رسانه‌ها که این‌گونه اظهارات را به آیت‌اله جنتی منتسب می‌کنند، انتقاد کرد.

دنیای اقتصاد

1) سرنوشت نرخ سود بانکی در سال 90

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=241137

محمد جهرمی، عضو شورای پول و اعتبار با دفاع از کارنامه خود در تاثیرگذاری بر دولت نهم برای کاهش دستوری نرخ سود بانکی اعلام کرد که هم وی و هم احمدی‌نژاد هم‌چنان به کاهش نرخ سود بانکی اعتقاد دارند و مجموعه حاضر در تدوین طرح تحول بانکی نیز که قرار است این طرح را برای سال‌ آینده تدوین کنند، به همین مسئله معتقد هستند.

2) بازار سکه در سراشیبی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=241132

به دنبال سقوط قیمت طلا در بازار جهانی، سرانجام سکه طلا در بازار داخلی نیز پس از مدت‌ها مقاومت در مسیر نزولی قرار گرفت. گزارش‌ها حاکی از آن است که سکه طرح جدید دیروز حول و حوش رقم 356 تا 357 هزار تومان به فروش رفت و سکه طرح قدیم نیز به 405 هزار تومان رسید که حدود 5 تا 7 هزار تومان کاهش را نسبت به روز پنج‌شنبه در این بازار نشان می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,