Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
پس از دیدار با نمایندگان پیروز در انتخابات،

«توافق کرزی برای گشایش مجلس افغانستان»

2011 January 23

خبر /  رادیو کوچه

حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان با درخواست برندگان انتخابات پارلمانی این کشور مبنی بر گشایش مجلس  در روز چهارشنبه این هفته توافق کرده است.

این در حالی است که تاکنون جواب آقای کرزی به درخواست دیگر این برندگان انتخابات که گفته‌اند دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی باید فاقد اعتبار اعلام شود، مشخص نیست.

به گزارش بی‌بی‌سی، آقای کرزی هفته گذشته به درخواست دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی، زمان برگزاری جلسه افتتاحیه مجلس افغانستان را روز سوم اسفند اعلام کرد، که با واکنش شدید نمایندگان مواجه شد.

دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی گفته است که بررسی «تقلب‌های انتخاباتی» به زمان بیش‌تری نیاز دارد و افتتاح مجلس، مانع بررسی پرونده‌های تقلب منتسب به برخی نامزدهای برنده می‌شود.

در پی اعلام تاخیر در برگزاری مراسم افتتاحیه مجلس افغانستان و واکنش منفی نامزدهای برنده، آقای کرزی خواستار گفت‌وگوی بیش‌تر با نمایندگان مجلس در این مورد شد و آن‌ها هم برای گفت‌وگو با آقای کرزی آماده شدند.

در این گفت‌وگوها که روز شنبه در کاخ ریاست جمهوری انجام شد، آقای کرزی از تصمیم خود برای تاخیر در گشایش پارلمان منصرف شد و توافق کرد که پارلمان را روز چهارشنبه این هفته افتتاح کند.

بیشتر بخوانید:

«رییس جمهوری تا پنج روز دیگر مجلس را افتتاح می‌کند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,