Saturday, 18 July 2015
21 March 2023
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«دادگاه حریری فرصتی برای روشن‌گری رسانه‌هاست»

2011 January 27

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) اعزام دوازدهمین ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران به خلیج عدن

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=7&id=544210

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: «انجام ماموریت با حضور ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های دوردست، نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد.» به گزارش ایسنا، دریادار حبیب‌اله سیاری با بیان این مطلب، افزود: «اعزام این ناوگروه به آب‌های بین‌المللی و منطقه حساس شمال اقیانوس هند که توسط نیروی دریایی انجام می‌شود، از نظر فرماندهی معظم کل قوا مهم و دارای جای‌گاه ارزش‌مندی است.»

2) وزیر اطلاعات: «به سرنخ‌های جدیدی از دخالت موساد و سیا در ترور دانش‌مندان هسته‌ای رسیده‌ایم»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=7&id=544248

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات از شناسایی سرنخ‌های جدید دخالت و حمایت‌های موساد و سیا از برخی افراد فریب‌خورده در ترور دانش‌مندان هسته‌ای کشورمان خبر داد. وزیر اطلاعات افزود: «متاسفانه سازمان‌های جاسوسی موساد و سیا با سو‌استفاده  از برخی افراد فریب‌خورده داخلی و حمایت همه‌جانبه از آن‌ها اقدامات شوم‌شان را در کشورمان اجرایی می‌کردند.»

جام جم

1) فیلم‌های تلخ از بخش مسابقه جشن‌واره فجر خارج شدند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100834179628

خروج چند فیلم از بخش مسابقه جشن‌واره فیلم فجر و راه‌اندازی بخش نوعی نگاه، واکنش‌هایی را از سوی فیلم‌سازان به دنبال داشته است.

سیروس الوند، کارگردان فیلم «پرتقال خونی» قرار دادن فیلمش را در بخش نوعی نگاه، توهین به خود دانسته و مرتضا شایسته، تهیه‌کننده فیلم «قصه پریا» نیز با بیان این مطلب که «ما این فیلم را صرفن برای حضور در بخش مسابقه ارایه داده‌ایم»، اعلام کرده که در صورت عدم حضور فیلمش در بخش مسابقه، درخصوص شرکت در جشن‌واره تصمیم خواهد گرفت.»

«عبدالرضا کاهانی» نیز در نامه‌ای به مدیرکل نظارت و ارزش‌یابی معاونت سینمایی که عضو هیت انتخاب جشن‌واره نیز بوده، برای شرکت دادن فیلم خود در جشن‌واره 3 شرط گذاشته که مهم‌ترین آن دریافت پروانه نمایش در داخل و خارج کشور است.

2) ضرغامی: «دادگاه حریری فرصتی برای روشن‌گری رسانه‌هاست»

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100834190484

رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دادگاه رفیق حریری و تحولات لبنان را فرصتی برای رسانه‌های مستقل دانست که با روشن‌گری، مردم کشورهای منطقه و جهان را نسبت به این دادگاه فرمایشی آگاه سازند.

همشهری

1) ایران رییس گروه 77 شد

http://www.hamshahri.net/news-126748.aspx

ریاست گروه 77 طی مراسمی، چهارشنبه 6 بهمن 89 با حضور روسای سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و سفرا و نمایندگان کشورهای عضو این گروه از سفیر الجزایر به علی‌اصغر سلطانیه سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین منتقل شد.

2) حکم بازداشت رییس‌جمهوری فراری تونس صادر شد

http://www.hamshahri.net/news-126743.aspx

وزیر دادگستری تونس در کنفرانسی خبری اعلام کرد که حکم بین‌المللی بازداشت رییس جمهوری فراری تونس، همسر و نزدیکان وی به پلیس بین‌الملل تحویل شده است.

رسالت

1) اوج‌گیری مبارزات مردمی علیه رژیم مبارک

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=52986

صدها تن از مردم مصر دیروز در خیابان‌های شهر قاهره علیه سیاست‌های حسنی مبارک دست به تظاهرات زدند.به گزارش ایرنا، تظاهرات‌کنندگان مصری در حالی‌که فریاد «الله اکبر» سر می‌دادند،‌ سیاست‌های حسنی مبارک رییس جمهوری این کشور را به شدت محکوم کردند.

2) ایران چک از چرخه مبادلات کشور حذف نمی‌شود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53028

بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرد‌:‌ «ابلاغ دستورالعمل نحوه تولید، توزیع، ‌جمع‌آوری و ابطال ایران چک به معنای حذف ایران چک یک میلیون ریالی از چرخه مبادلات کشور نبوده است.»

براین اساس‌، تنها درمرحله خرید و فروش ایران چک در شعبه بانک‌ها از خریدار و فروشنده احراز هویت به عمل خواهد آمد‌. دراین اطلاعیه آمده است‌: «‌بدیهی است گردش ایران چک مذکور در مبادلات روزمره میان مردم و معتمدین برقرار بوده و محدودیتی برای آن وجود نخواهد داشت.»

کیهان

1) فعالان سیاسی: سران قوا در نشست‌های صمیمانه اختلافات خود را حل کنند

http://www.kayhannews.ir/891107/2.htm#other203

تعدادی از فعالان سیاسی با اشاره به اهمیت تعامل قوای سه گانه گفتند: «سران قوا باید در نشست‌های صمیمانه اختلافات خود را حل کنند.»

حجت‌الاسلام سیدیونس موسوی عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس در همین رابطه به فارس گفت: «مسوولان قوای سه گانه باید شرایط کشور را درک کرده و نسبت به کمین جریان فتنه و دشمنان خارجی برای اختلاف بین مسوولان هوشیار باشند.»

وی با اشاره به نامه رییس جمهوری در انتقاد از عمل‌کرد مدیریت مجلس و مجمع تشخیص افزود: «به‌تر این بود که آقای احمدی‌نژاد به جای نگارش نامه سرگشاده به مجلس، با آقای لاریجانی در یک محفل صمیمی گفت‌وگو می‌کرد، که قطعن با توجه به ولایت‌مداری و اصول‌گرا بودن رییس جمهوری و رییس مجلس، دغدغه رییس جمهوری برطرف می‌شد.»

2) انقلاب تونس نتیجه کف‌زدن غرب برای دیکتاتورهای عرب است

http://www.kayhannews.ir/891107/2.htm#other207

انقلاب تونس فریاد مستضعفان علیه استبداد بود، مانند فریادی که در سال 1979 (1357 شمسی) در ایران شنیده شد.

این تحلیل دکتر سعید الشهابی از رخدادهای اخیر کشور تونس است. وی در روزنامه القدس العربی در این‌باره نوشت، انقلاب تونس به سبب شتاب و فراگیری و موفقیت در براندازی رییس جمهوری این کشور بسیاری را شگفت‌زده کرد. وی با مقایسه حکومت‌های حبیب بورقیبه و زین‌العابدین بن علی افزود: «صاحب‌نظران و تحلیل‌گران و سیاست‌مداران غربی دیدگاه‌های خود را صرفن به حوادث روزمره محدود می‌کنند و به نقش غرب در تداوم نظام‌های دیکتاتوری و سرکوب ملت‌های عربی و اسلامی اشاره نمی‌کنند.»

دنیای اقتصاد

1) تایید حباب در بازار سکه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=241602

در حالی که رییس‌کل بانک مرکزی اعلام کرده است که تحولات بازار داخلی طلا تابع نوسانات بازار جهانی است و هیچ‌گونه حبابی در بازار سکه وجود ندارد، دیروز رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد که قیمت طلا در هفته گذشته در بازار داخلی حبابی بود و این وضعیت در بازار دیروز (چهارشنبه) نیز حاکم بود.

2) وزیر رفاه و تامین اجتماعی وعده‌ داد، یارانه دوم تا پایان ماه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=241614

محصولی وزیر رفاه از واریز مرحله دوم یارانه نقدی به حساب‌های سرپرستان خانوار تا قبل از 28 بهمن‌ماه خبر داد و هم‌زمان ترقی، معاون برنامه‌ریزی استان‌دار تهران هم با تکذیب برخی اخبار مبنی‌بر افزایش یارانه نقدی گفت که میزان یارانه نقدی مرحله دوم همانند مرحله اول پرداخت خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,