Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
در پی توهین به دانشجویان منتقد و آیة الله منتظری در دانشگاه پیام نور مشهد

«اعتراض، درگیری و محاصره دردانشگاه پیام نورمشهد»

2009 October 26

درپی اعتراض دانشجویان دانشگاه پیام‌نور مشهد به سخنان علی رسایی، نماینده مجلس، در مراسمی که در این دانشگاه برگزار شده‌بود گفته می‌شود که هم‌اکنون درهای این دانشگاه بسته‌شده و دانشجویان از داخل و خارج در محاصره نیروهای امنیتی و گارد ویژه نیروی انتظامی گرفتار شده‌اند.

به گفته شاهدان عینی هم‌اکنون  نیرو های بسیجی و امنیتی و انتظامی با باتوم و گاز اشک‌آور و اسپری فلفل به دانشجویان معترض حمله‌ور شده‌اند.

بنا به گزارش‌های رسیده علی رسایی در این مراسم دانشجویان مخالف دولت را به «دم سگ» تشبیه کرده‌است. وی هم‌چنین با توهین به مراجع شیعه که به نتایج انتخابات اعتراض  کرده‌بودند، به طور مکرر به آیه‌الله منتظری نیز توهین نموده‌است که دانشجویان دربرابر این توهین‌ها لب به اعتراض و شعاردادن گشودند.

گفتنه می‌شود برای حضور دراین مراسم به‌طور خصوصی فقط از بسیجیان دانشگاه‌های مشهد دعوت شده بود امادانشجویان معترض دانشگاه پیام نور مشهد  موفق به حضور در  سالن آمفی تئاتر این دانشگاه شده  و به اعتراض پرداختند و خواستار خروج  این نماینده مجلس از دانشگاه شدند.

در پی درگیری و ضرب وشتم نیروهای حامی دولت و دانشجویان معترض، کلاس‌های درسی عصر روز دوشنبه دانشگاه پیام‌نور تعطیل شده ودانشجویان به کمک دانشجویان معترض که تحت محاصره نیرو های امنیتی ، انتظامی و بسیجی قرار گرفته‌بودند، شتافتند. وضعیت دانشگاه پیام نور و خیابان های منتهی با این دانشگاه در شهر مشهد به شدت امنیتی و ملتهب گزارش شده‌است.

به گزارش فعالین دانشجویی شهر مشهد در این مراسم حضور نیروهای امنیتی به صورت گسترده داخل و خارج دانشگاه پیام نور ملموس بود، تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی و نهادهای امنیتی هم  از دانشجویان معترض به دولت فیلم و عکس تهیه می‌کردند.

گزارش های تایید نشده از بازداشت تعدادی از دانشجویان معترض حکایت دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,