Saturday, 18 July 2015
25 March 2023

«نجیب میقاتی، نامزد حزب‌اله یا صیغه حزب‌اله»

2011 January 27

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

فرامرز دادرس

نجیب میقانی، یک لبنانی تحصیل کرده در آمریکا،  نامزد حزب‌اله و متحدانش، برا‌ی تصدی مقام نخست وزیری، از سوی میشل سلیمان، رییس جمهوری لبنان مامور تشکیل کابینه شد. او توانست با برتری دو رای به پیروزی برسد، او پشتیبانی شصت و پنج نماینده از صد و بیست و هشت نماینده مجلس لبنان را به دست آورد.

نجیب میقانی، پنجاه و پنج سال دارد، او پس از کشته شدن رفیق حریری نخست وزیر لبنان، به طور موقت به مدت سه ماه از تاریخ 19 آوریل تا 19 ژوئیه 2005 عهده‌دار مقام  نخست وزیری لبنان بود.

پیروزی نجیب میقانی بسیار شکننده است و آینده کشور لبنان و دولت وی روشن به‌نظر نمی‌رسد، او روی لبه تیغ حزب‌اله راه می‌رود و در صورت برآورده نکردن خواسته‌های غیر‌قانونی حزب‌اله، اگر بخت با او یاری کند و به سرنوشت رفیق حریری دچار نشود، عاقبت دولتش مانند سعد حریری از سوی حزب‌اله و متحدانش به سقوط کشانده خواهد شد. نجیب میقانی، باید بداند که در این ماجرا تنها نامزد، حزب‌اله نیست، بلکه درحقیقت به صیغه حزب‌اله در آمده است و پس از پایان کار به دور انداخته خواهد شد.

خیانت بزرگ ولید جنبلاط،  به ملت لبنان در این ماجرا برهمگان آشکار شد. او با هم‌کاری تنگاتنگ با حزب‌اله خود را در خدمت حکومت اسلامی ایران قرار داده است. جنبلاط رهبر دروزی‌ها، که به دودوزه بازی معروف است، یک بار دیگر نشان داد که منافع شخص‌اش بر منافع ملی کشورش ارجحیت دارد. او در سقوط دولت سعد حریری با حزب‌اله هم‌کاری و از نامزدی نجیب میقانی پشتیبانی کرد.

در بیستم اردیبهشت 1387، کمال فیاض، مسوول امنیتی پیشین تشکیلات حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان، به رهبری ولید جنبلاط‌، در شبکه تلویزیونی المنار وابسته به حزب‌اله حاضر شد و پرده از فساد اخلاقی و جنایات ولید جنبلاط در سال های 1980 تا 1987 برداشت. کمال فیاض افزود «‌ولید جنبلاط که از نظر اخلاقی، فردی فاسد است، با یک زن ایرانی در بیروت ارتباط برقرار می‌کند، و هنگامی که به خانه  این زن می‌رود و چشمش به دختر زیبای او می‌افتد برای این که به کام این دختر برسد در یکی از شب‌ها، زن ایرانی را از بالا‌ی ساختمان به پایین پرتاب می‌کند و او را می‌کشد.» به گفته منابع آگاه، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی مسوول بررسی این ماجرا می‌باشد.

در دنباله این نمایش تلویزیونی، کمال فیاض، ولید جمبلاط را متهم کرد که در قتل شیخ حسن خالد، «‌مفتی سابق لبنان‌» و «شیخ صبحی صالح»، یکی از  علمای اهل برجسته اهل سنت دست داشته است. تا پیش از این سوریه متهم به دست داشتن در این قتل‌ها شده بود.

منابع آگاه می‌گویند که حکومت اسلامی ایران به ولید جنبلاط اخطار کرده بود که اگر در راستای اهداف حزب‌اله گام بر ندارد، حکم بازداشت بین‌المللی وی را به جرم قتل یک ایرانی صادر خواهد کرد.

پنجم بهمن ماه- 25 ژانویه 2011

فایل پی‌دی‌اف را از این‌جا دانلود کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,