Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
روز پنج‌شنبه در سوییس عنوان شد،

«فوتبالیست ایرانی نفر اول بازی جوان‌مردانه جهان»

2011 January 28

رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، امین متوسل‌زاده بازی‌کن تیم فوتبال باش‌گاه راه‌‌آهن شهر ری، با شرکت در مراسم انتخاب ورزش‌کاران برتر بازی جوان‌مردانه سال 2010 در سوییس جایزه خود را دریافت کرد.

امین متوسل زاده که به واسطه رفتار جوان‌مردانه‌اش دربازی فصل گذشته تیم‌های مقاومت‌سپاسی و استیل‌آذین کاندیدای دریافت جایزه بازی‌ جوان‌مردانه سال 2010 جهان شده‌ بود عنوان کرد: «در فرهنگ ورزش ایران رفتار جوان‌مردانه از گل زدن، برنده شدن یا مدال گرفتن مهم‌تر است.»

به گزارش ایسنا، امین متوسل‌زاده پیش از برگزاری مراسم انتخاب ورزش‌کاران برتر بازی جوان‌مردانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «فصل گذشته در رقابت‌های لیگ برتر ایران و در شرایطی که موقعیتی برای گل‌زنی داشتم، به خاطر آسیب‌دیدگی بازیکن حریف، توپ را به بیرون فرستادم. تماشاگران تیم ما برای لحظاتی مبهوت شده بودند اما، بلافاصله شروع کردند به تشویق من. مربیان و هم‌بازی‌هایم نیز از من ناراحت نشدند چون در فرهنگ ما رعایت این مسایل برای ورزش‌کاران مهم است.»

در مراسمی که پنج‌شنبه شب در لوزان سوییس برگزار شد، امین متوسل‌زاده به عنوان نفر اول بازی جوان‌مردانه معرفی شد. ورزش‌کاری در رشته دوومیدانی از کشور لیتوانی و کشتی‌گیری از چین به عنوان نفرات دوم و سوم معرفی شدند و به سه ورزش‌کار دیگر نیز دیپلم افتخار داده شد.

لازم به اشاره است کشتی‌گیر چینی که به عنوان نفر سوم معرفی شده است، در بازی‌های آسیایی گوانگ جو پس از پایان رقابتی نفس‌گیر با سعید احمدی در حالی که کشتی‌گیر ایرانی به شدت آسیب دیده بود، او را روی دوش خود بلند کرده و به رختکن رسانده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,