Saturday, 18 July 2015
29 September 2020
بیانیه‌ی مرکز اطلاع‌رسانی حزب دمکرات کردستان در خصوص اعدام حسین خضری،

«ادامه اعدام‌ها نشانه‌ی درماندگی جمهوری اسلامی»

2011 January 28

آن‌چه در این بخش می‌آیدانتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع: کوردستان و کورد

بر اساس خبرهای منتشره ،صبح روز شنبه 25 دی‌ماه دست‌گاه قضایی جمهوری اسلامی درادامه‌ی اعدام فعالین سیاسی یکی از زندانیان سیاسی کرد را به نام حسین خضری اعدام کرده است‌. حسین خضری 28 ساله و اهل منطقه‌ی مهاباد در مرداد ماه 1387 در شهر کرمانشاه دستگیر و مورد شدید‌ترین شکنجه‌ها قرار گرفت‌. سر‌انجام در دادگاه انقلاب شهر ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم گردید. اعدام این مبارز کرد‌، در ادامه‌ی افزایش  روند اعدام  و سر‌کوب در ایران و به ویژه در کردستان است. در مدت چند ماه گذشته چند تن از زندانیان سیاسی کرد اعدام شده‌اند و خطر اعدام جان شماری دیگر از زندانیان سیاسی کرد از جمله حبیب‌اله لطیفی، زینب جلالیان و حبیب‌اله گلپریپور را تهدید می‌کند.

افزایش اعدام‌های سیاسی در ایران بعد از انتحابات ریاست جمهوری و به میدان آمدن جنبش آزادی خواهانه‌ی مردم، نشان‌دهنده‌ی هراسی است که رهبران جمهوری اسلامی از این جنبش دارند‌، به همین دلیل بدون  واهمه‌ از این رسوایی که در نتیجه‌ی سیاست‌های سر‌کوب‌گرانه چه در داخل و چه در خارج از کشور با آن روبه‌رو شده‌اند به اعدام زندانیان سیاسی ادامه می‌دهد‌. روشن است که تنها هدف انحصار‌طلبان حاکم‌ تنها یک چیز است و آن هم عبارت است از بقای خود و حکومتشان‌. حاکمیتی که در این مرحله بیش‌تر از هر زمان دیگری جای‌گاه خود را در میان جامعه‌ی ایران از دست داده و فاقد هر گونه مشروعیتی می‌باشد در این میان شمار زیاد اعدام‌های سیاسی در کردستان برای هر ناظر سیاسی جای تامل است و این حقیقت را به روشنی اثبات می‌کند که فعالین و مبارزین سیاسی کرد به جرم‌های سنگین متهم می‌شوند . محاربه یا دشمنی با خدا، اقدام علیه امنیت ملی از اتهاماتی است که زندانیان سیاسی محکوم به اعدام با آن روبه‌رو هستند. همان‌طور که اشاره شد انحصار‌طلبان حاکمیت برای حفظ حکومتشان از هیچ‌گونه جنایات و رسوایی دریغ نمی‌کنند‌، به همین دلیل می‌توان گفت مردم ایران به‌طور عموم‌ و مردم کردستان که کم‌تر روزی است فرزندانشان در برابرتیغ‌ جمهوری اسلامی قرار نگیرند‌، برای توقف ماشین اعدام و سر‌کوب این رژیم یک راه بیش‌تر در پیش ندارد و آن‌هم این است که به هر شیوه‌ی ممکن در برابر سیاست‌های جمهوری اسلامی و اعدام آزادی‌خواهان کشورمان مقابله نمایند‌. زیرا تجربه نشان داده که اگر مردم متحد و منسجم در برابر سر‌کوب‌گران به میدان بیایند سر‌انجام می‌توانند آن‌ها را وادار به عقب‌نشینی کنند.

به همین منظور برای جلوگیری از اعدام بیش‌تر زندانیان سیاسی به ویژه زندانیان سیاسی کرد لازم است در تمام زمینه‌ها با ابراز اعتراض مدنی و به راه انداختن کمپین‌، مطلع نمودن سازمان‌ها و جمعیت‌های مدافع حقوق بشر و مذاکره‌ی بین‌المللی‌، از وضعیتی که جمهوری اسلامی برای مردم ایران ایجاد نموده است‌، حداقل هزینه‌های اقدامات ضد بشری جمهوری اسلامی را بالا ببرند‌.

مرکز اطلاع‌رسانی دمکرات کردستان ضمن محکوم نمودن این جنایت جدید جمهوری اسلامی در کردستان‌، هم‌دردی و تسلیت حود را به خانواده‌ی حسین خضری اعلام می‌دارد.

مرکز اطلاع‌رسانی ح‌د‌ک

26 دی ماه 1389 خورشیدی برابر با 16ژانویه 2011 میلادی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,