Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
بامداد روز شنبه اجرا شد،

«اجرای حکم اعدام زهرا بهرامی شهروند ایرانی-هلندی»

2011 January 29

خبر / رادیو کوچه

پس از ارجای حکم اعدام زهرا بهرامی، شهروند ایرانی- هلندی، به دایره اجرای احکام، بامداد روز شنبه نهم بهمن ماه، این حکم در تهران اجرا شده است.

به گزارش هرانا، زهرا بهرامی، فرزندعلی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات ۶ دی ماه سال ۸۸ بود که مسوولان به اتهام «قاچاق مواد مخدر» برای وی حکم اعدام صادر کرده بودند.

حکم اعدام خانم بهرامی روز یک‌شنبه ۱۲ دی ماه توسط قاضی صلواتی، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به وکیل این شهروند ایرانی- هلندی، خانم ژینوس شریف رازی، ابلاغ شده بود‌.

دختر و وکیل خانم بهرامی پیش‌تر در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرده بودند که، دادگاه انقلاب تهران علاوه بر اتهام حمل مواد مخدر، پرونده‌ای را با اتهام محاربه از طریق عضویت خانم بهرامی در گروه «انجمن پادشاهی ایران»  در دست بررسی دارد.

در حالی حکم اعدام این شهروند زن ایرانی- هلندی به اجرا در آمده است که رامین مهمانپرست، سخن‌گوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، پیش‌تر در اظهارنظری در مورد وی گفته بود: «جرم این فرد در دادگاه در حال رسیدگی است.»

به گزارش  کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، پس از اجرای حکم اعدام، ژینوس شریف با اشاره به این‌که قوه قضاییه جمهوری اسلامی هنوز به اتهامات امنیتی موکل وی رسیدگی نکرده است، گفت: «‌من درشگفت هستم که با آن‌که هنوز به اتهامات امنیتی موکلم رسیدگی نشده است حکم اعدام برای وی صادر شده است.»

با توجه به این‌که اتهامات اولیه پس از دستگیری زهرا بهرامی مربوط به مسایل امنیتی و حضور وی در تجمعات پس از انتخابات و مصاحبه با رسانه‌های خارجی بود و پس از آن مسئله مواد مخدر مطرح شده، دختر زهرا بهرامی با اظهار این‌که مسوولان کشوری می‌خواهند ذهن مردم از انتخابات منحرف شود، گفت: «‌مادرم تبع کشور هلند است احتمالن می‌خواستند با این اتهام دست دولت هلند کوتاه شود. قبلن هم این اتهام‌ها را بی‌خودی به دیگران زده‌اند. چندی پیش به وکیلی سرشناس اتهام زدند که در دفترش مواد مخدر پیدا کرده‌اند اما چون ایشان سرشناس بودند زیاد نتوانستند قضیه را کش بدهند اما مادر من زن تنها و بی‌کس است، زورشان تنها به او رسیده است. می‌دانند که کسی را ندارد تا به او کمک کند.»

به گزارش فارس، از زهرا بهرامی به عنوان قاچاقچی موادمخدر نام برده و نوشته است که وی «‌عضو یک باند بین‌المللی ترانزیت مواد مخدر بود که با هم‌کاری رابط هلندی خود، ‌از آن کشور کوکایین به ایران قاچاق می‌کرد و به واسطه مشارکت با این باند،‌ طی دو مرحله کوکایین به داخل کشور منتقل و توزیع شده بود.»

به گزارش فارس، «در بازرسی از منزل نام‌برده، ‌که پیش‌تر به اتهام ارتکاب جرایم امنیتی دستگیر شده بود،‌ 450 گرم کوکایین و 420 گرم تریاک نیز کشف و در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد وی 150 گرم کوکایین نیز به فروش رسانده است.»

بیشتر بخوانید:

«جرم زهرا بهرامی حمل مواد مخدر است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۳ Comments


 1. amir
  1

  ایرادی ندارد!! امشب میرویم الله و اکبر میگوییم. !!!!! اینست فرق ما ایرانی ها و تونسی ها!!! شاید هم یک بیانیه دادیم!!!


 2. سعید
  2

  به نظر من مظلوم واقع شد، اصلا کنکاشی نشده ببینیم که ادعای این رژیم (که خوبم دروغ میگه) در مورد قضیه مواد مخدر چقدر صحت داره ، خیلی مشکوکه ، آخه اول جرمش امنیتی بوده، شاید این حربه جدیدشونه واسه اعدام سیاسی، به نظر من کسانی که خانم بهرامی رو میشناسن بیان و حقایق رو بگن.


 3. bardia
  3

  من این خانوم رو تو یکی‌ از چت روم‌های سیاسی ایرانی‌ (به نامه بیلوکس) میشناختم و باهاش بار‌ها صحبت کردم. این خانوم جرمش ۱۰۰% سیاسی هست و در یکی‌ از تظاهرات‌ها دستگیر می‌شه. این خانوم بخاطر ایران و مردمش از هلند میومد ایران تظاهرات. چند باری هم در رادیو صدای ایران با قائم مقامی به طور زنده از تظاهرات‌ها گزارش میکنه. اسم مستعار این خانوم کردیه بانو هست که با این اسم هم در چت روم‌ها و هم با رادیو صدای ایران مصاحبه میکرد. بعدا که در یکی‌ از تظاهرات‌ها توسط وزارت اطلاعات دستگیر می‌شه، چون شرکت در تظاهرات‌ها دلیل کافی‌ برای اعدام یک شهروند ایرانی‌-هلندی نمیتونست باشه، وزارت اطلاعات مجبور می‌شه بهش اتهام حمل مواد مخدر رو بزنن که طبقه قانون اساسی‌ حکمش اعدام هست.