Saturday, 18 July 2015
29 March 2023

«اناریاقوت بهشت»

2009 October 27

سومین جشنواره «انار» با موضوعات مختلف هم‌چون نمایشگاه صنایع دستی، کارگاه‌های آموزشی و غرفه‌های ویژه کودک و نوجوان با هم‌‌کاری و مشارکت وزارت جهادکشاورزی و فرهنگسرای طبیعت (اشراق)از تاریخ 30 مهر لغایت 8 آبان در فرهنگسرای اشراق درحال برگزاری است.

20091026-anar-koocheh

به گزارش «ایران» در غرفه‌های نمایشگاه انار می‌توانید از انارهای یک کیلویی تا آب انار و دانه‌انار پیدا کنید.  هم‌چنین در یکی از غرفه‌ها غذاهایی که می‌توان با این میوه بهشتی تهیه‌کرد معرفی می‌شود. شاید جالب باشد بدانید که از انار۲۰ نوع آش می‌توان تهیه کرد.

در نمایشگاه انار، مروارید بهشت، بازار عرضه مستقیم آب‌انار داغ است. باتوجه به خواص انار مانند خون‌سازی و تصفیه‌کننده خون، ازبین بردن بوی بددهان، پیش‌گیری از سرطان به ویژه سرطان پروستات، سلامتی قلب و عروق و جلوگیری از تصلب شرائین، دفع اوره،کلسترول و سموم خون و تقویت‌کننده کبد و کلیه‌ها و… مراجعه‌کنندگان سعی می‌کردند با خوردن آب‌انار یک‌جا و بدون دردسر از این خواص بهره‌مند شوند

در نخستین نمایشگاه انار می‌توانید از انار سیاه گرفته تا انار سفید را تهیه کنید. انار سیاه خواص دارویی فراوانی دارد و در بیماری‌هایی چون زردی، اسهال و سیاه سرفه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

انارسفید

وقتی کلمه انار رامی شنوید، انارهای بزرگ و سرخ در افکارتان هویدا می شود.با این وجود کارشناسان معتقد هستند که انار سفید خواص بیشتری دارد . به گفته کارشناسان، انار سفید امگا ۳ و امگا ۶ دارد و بهتر از انار سرخ است اما باید ابتدا فرهنگ مصرف ساماندهی شود تا مردم محصولات بهتر را مصرف‌کنند.

در کشورهای اروپایی این فرهنگ درحال نهادینه‌شدن است که انار سفید مقوی‌تر از سایر انواع انارهاست. به همین علت انارهای سفید با قیمت بالاتر در حال عرضه‌است.

جالب است بدانیم انارهای ایرانی  هم‌اکنون در بازارهای اسپانیا طرفداران فراوانی دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: