Saturday, 18 July 2015
23 March 2023
مطبوعات ‌یک‌شنبه ایران،

«هراس آمریکا و اسراییل از تحولات خاورمیانه»

2011 January 30

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جام جم

1) هراس آمریکا و اسراییل از تحولات خاورمیانه

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100834448287

به هر اندازه که حامیان واقعی آزادی از تحولات رخ داده در کشورهای عربی خوش‌حالند و مشتاقانه تحقق خواسته مردم عرب این سرزمین‌ها را آرزو می‌کنند، برخی کشورهای عمدتن غربی و هم‌چنین رژیم صهیونیستی دغدغه‌های دیگری دارند.

عمده نگرانی آنان از ماهیت اسلامی تحولات رخ داده در این کشورهاست. کشورهای تونس، مصر، یمن و اردن چهار کشوری هستند که در حال حاضر یا نوع حکومت‌شان تغییر کرده یا در آستانه چنین تحولی هستند. این نگرانی کشورهای غربی ورژیم صهیونیستی از آن‌جا نشات می‌گیرد که معترضان به ساختاری اعتراض دارند که از قضا رابطه خوبی با غرب داشته و تاکنون مورد حمایت آنان بوده است.

2) البرادعی‌: تا مبارک نرود، مصر آرام نمی‌شود

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100834463293

محمد البرادعی، از چهره‌های برجسته حکومت مصر، خواستار کناره‌گیری حسنی‌ مبارک از قدرت شد و تغییرات جدید در حکومت را ناامیدکننده خواند.

خراسان

1) گزارش‌های غیر‌رسمی از فرار حسنی مبارک

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=10&id=556214

روزنامه آمریکایی هافینگتون پست خبری را منتشر کرد که شبکه ۱۰ تلویزیون اسراییل آن را به عنوان خبر فوری خود پخش کرد: «حسنی مبارک به سوییس فرار کرد» این خبر تا شب گذشته توسط مراکز رسمی تایید نشد اما بعد از چند روز شنیده‌های موجود مبنی بر فرار دو پسر مبارک به لندن توسط شبکه بی‌بی‌سی عربی دیشب تایید شد معرفی عمر سلیمان به عنوان معاون مبارک که در غیاب رییس جمهوری به عنوان جانشین تمام اختیارات کشور را به دست می گیرد احتمال فرار دیکتاتور مصر را تقویت می‌کند.

2) استعفای حسن رحیم‌پور ازغدی از شورای عالی انقلاب فرهنگی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=10&id=556004

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با فارس، درباره استعفای حسن رحیم‌پور ازغدی از شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: «احتمالن مشغله کاری فراوان یکی از دلایل این امر است. اما معتقدیم که ایشان یک نیروی بسیار شایسته و خوش فکری است که حضورشان در شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیار مفید است.» وی درباره این‌که آیا استعفای رحیم‌پور ازغدی پذیرفته خواهد شد یا خیر؟ اظهار داشت: «در این‌باره باید رهبر معظم انقلاب تصمیم‌گیری کنند. چون همان‌گونه که انتصاب افراد در شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط ایشان صورت می‌گیرد، پذیرش یا عدم پذیرش استعفا نیز به عهده ایشان است.»

رسالت

1) دولت مصر سقوط کرد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53296

با اوج گیری مبارزات مردمی در مصر و سرکوب آن توسط دست‌گاه‌های امنیتی دولت این کشور سقوط کرد. به گزارش خبرگزاری‌ها دولت مصر دیروز رسمن استعفا کرد.

2) آزاد‌راه تهران – پردیس افتتاح شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53284

آزاد‌راه تهران – پردیس صبح دیروز با حضور رییس جمهوری و جمعی از مسوولان کشور طی مراسمی افتتاح شد. به گزارش  پای‌گاه اطلاع‌‌رسانی دولت، آزاد‌راه تهران – پردیس به طول 23 کیلومتر هم‌راه با پنج کیلومتر بزرگ‌راه، پنج ونیم کیلومتر تونل و بیش از سه کیلومتر پل بزرگ با شکافتن رشته کوه البرز، به عنوان حلقه ارتباطی شرق تهران به استان‌های شمالی و شمال شرق کشور محسوب می‌شود.

همشهری

1) قیمت آب، سال آینده دوباره گران می‌شود

http://www.hamshahri.net/news-126954.aspx

به گفته یک مقام وزارت نیرو، قیمت آب مصرفی، سال آینده دوباره افزایش خواهد یافت. مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به این‌که امسال فقط 30 درصد قیمت آب واقعی شده است، افزود: «میزان افزایش قیمت آب در سال آینده بستگی به تصویب کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت دارد.» به گزارش همشهری، مهدی ثمره هاشمی در یک نشست خبری تصریح کرد: «افزایش قیمت آب در سال آینده لزومن به این معنا نیست که قیمت‌ها از ابتدای سال آینده افزایش می‌یابد بلکه پیش‌بینی می‌شود، آب‌بهای مصرفی در ماه‌های نخستین سال آینده دوباره افزایش یابد.»

2) صالحی، یک‌شنبه 10 بهمن به بهارستان می‌رود

http://www.hamshahri.net/news-126962.aspx

علی اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه برای گرفتن پست وزارت در حالی به بهارستان می‌رود که آزمون اعتماد مجلس برای صالحی تحت‌الشعاع 2 نامه‌ای قرار گرفته است که طی یک هفته اخیر بین قوه مجریه و قوه قانون‌گذاری رد و بدل شده است.

کیهان

1) تظاهرات بی‌سابقه در جده پلیس سعودی 30 نفر را بازداشت کرد

http://www.kayhannews.ir/891110/16.htm#other1604

تظاهرات کم‌سابقه در عربستان در اعتراض به اوضاع نابسامان زیرساخت‌های شهری به خشونت کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، صدها نفر از مردم شهر جده عربستان جمعه با برپایی تجمع به بی‌کفایتی حاکمان این کشور در کنترل و مهار حوادث غیرمترقبه و هم‌چنین اوضاع نابسامان زیرساخت‌های شهر تظاهرات کردند.

خبرگزاری «رویتر» با انتشار این خبر به نقل از پلیس عربستان افزود: «پس از برگزاری این تجمع که در نوع خود کم‌سابقه بوده پلیس به جمع مردم حمله کرده و پس از دستگیری دستکم 30 نفر از معترضان کنترل اوضاع را در دست گرفت.»

2) سرگذشت یک قاچاقچی مواد مخدر که محبوب فتنه‌گران بود

http://www.kayhannews.ir/891110/3.htm#other309

یک قاچاقچی مواد مخدر به نام زهرا بهرامی فرزند علی به اتهام فروش و نگه‌داری مواد مخدر، سحرگاه روز شنبه به دار مجازات آویخته شد.

با انتشار این خبر از سوی دادستانی تهران، برخی از رسانه‌ها و سایت‌های غربی و ضدانقلاب در اقدامی هماهنگ و ناشیانه سعی داشتند رنگ و بوی حقوق بشری و سیاسی به موضوع بدهند.

در همین حال، شبکه تلویزیونی یورونیوز مدعی شد که اتهام قاچاق مواد مخدر علیه زهرا بهرامی ساختگی است.

دنیای اقتصاد

1) ورود سکه طلای گرمی به بازار

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=241897

با ورود سکه‌های بهار آزادی به بازار با بسته‌بندی بانک مرکزی، دیگر صرافی‌ها کار پلمب سکه‌ها را انجام نخواهند داد و این کار نه تنها باعث استانداردسازی سکه‌ها می‌شود، بلکه بازار را سامان‌دهی می‌کند.

2) انتقال گسترده سازمان‌های دولتی از پایتخت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=241943

محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس‌ جمهوری دستورالعملی را ابلاغ کرده است که بر مبنای آن بسیاری از سازمان‌ها و مراکز دولتی ملزم شده‌اند تمام سازمان یا بخشی از زیرمجموعه خود را از تهران منتقل کنند. در غیر این صورت اعتبارات بودجه‌ای نهادهای قید شده در ابلاغیه معاون اول رییس ‌جمهوری قطع خواهد شد. در این ابلاغیه به سازمان‌های مذکور تاکید شده است فقط دو ماه یعنی تا پایان سال 89 فرصت دارند تمام یا بخشی از سازمان خود را که مشمول انتقال شده است، از تهران خارج کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,