Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
اتهام اخلال در نظم عمومی،

«احضار چند تن از دراویش گنابادی به دادسرا»

2011 January 30

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، چهارده نفراز دراویش نعمت‌اللهی گنابادی سروستان به دلیل تحصن اعتراض‌آمیز مقابل فرمان‌داری آن شهرستان  و به اتهام اخلال در نظم عمومی به دادسرای عمومی و انقلاب سروستان احضار شده‌اند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، این دراویش به دنبال برپایی نمایش‌گاهی که آن‌‌ها آن‌ را توهین‌آمیز خوانده‌‌اند، هم‌راه با تعداد دیگری از دراویش مقابل فرمانداری سروستان تحصن کرده و خواستار توقف آن نمایش‌گاه شده بودند اما نیروهای امنیتی و نظامی با این تحصن برخورد کرده‌‌اند.

در پی این حادثه، دراویش گنابادی به اخلال در نظم عمومی متهم شده و در نوبت‌های متعدد به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سروستان احضار شدند.

ابراهیم فضلی، اسکندر ابراهیم‌زاده، نادعلی خوشنود در تاریخ 22 دی ماه به اتهام یاد شده احضار شدند که از میان آن‌ها، دو نفر، بلاقید و یک نفر دیگر با قرار کفالت آزاد شدند.

در تاریخ 29 دی نیز مجید ابراهیم‌زاده، رستم روحانی و علی‌شیر اکبرزاده پس از احضار‌، اتهام اخلال در نظم عمومی به آن‌ها  تفهیم و با قرار کفالت آزاد می‌شوند.

هشت تن از دراویش دیگر نیز با نام‌های جلال نیکبخت، غلامحسین سعیدی، محمدعلی سعیدی، نورمحمد اسماعیل‌زاده، شاهرخ جنگلی، عباس سبزی، مهدی حسین‌زاده و محسن جعفری احضار و بایستی خود را در تاریخ 10 و 12 بهمن به شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب سروستان معرفی کنند.

بیشتر بخوانید:

«احضار سه درویش گنابادی سروستان به دادسرا‌»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,