Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«نجات جان یک محکوم به مرگ»

2009 October 27

محمد مصطفایی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در وب‌لاگ شصی خود «دفاع از بی‌دفاع» و در خصوص نجات جان یک نوجوان محکوم به اعدام چنین می‌نویسد: «اولیای دم مرحوم مسعود روزبهانی با گذشت از قصاص، به موکلم آقای مصطفا نقدی جان دوباره بخشیدند. مصطفا نقدی در روز هجدهم مهرماه سال 1383 در یک درگیری ناخواسته و به صورت اتفاقی و به صورت غیر عمد مرحوم مسعود روزبهانی را به قتل می‌رساند.

شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران در تاریخ 9/12/1383 حکم به قصاص نفس مصطفا را صادر و این حکم توسط شعبه 33 دیوانعالی کشور تایید می گردد.

مصطفا پس از بازداشت در کانون اصلاح و تربیت نگهداری شده و به دلیل رفتار نیکو و پسندیده‌ای که داشت با توجه به رسیدن سنش به 18 سالگی در کانون اصلاح و تربیت می‌ماند.

مسوولین کانون اصلاح و تربیت تلاش‌های بسیاری می‌نمایند تا مصطفا از مرگ نجات یابد در این راستا قاضی جابری نیز بسیار تلاش می‌کند تا مصطفا را نجات دهد. در نهایت با جمع آوری دیه توسط  افراد نیکوکار روز گذشته اولیای دم مراتب رضایت و عفو از قصاص را اعلام می‌نمایند.

مصطفا نیز به جامعه باز می گردد.

رفتن بهنود شجاعی تاثیر بسیاری بر افکار عموم و خانواده‌ها گذارد و امیدوارم با کمک خیرین دیگر نوجوانان نیز از مرگ نجات یابند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: