Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
در پی اظهارات وزیر خارجه هلند،

«احضارسفیر هلند به وزارت خارجه جمهوری اسلامی»

2011 January 31

خبر / رادیو کوچه

یک روز پس از تعلیق تماس‌های دیپلماتیک دولت هلند با ایران، روز یک‌شنبه، سفیر هلند به وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی احضار شده و مراتب اعتراض دولت این کشور به سفیر هلند ابلاغ شده است.

این در حالی است که دولت هلند پیش‌تر اعلام کرده بود که در اعتراض به اعدام زهرا بهرامی، شهروند ایرانی- هلندی، کلیه تماس‌های دیپلماتیک خود با ایران را به حال تعلیق درآورده است. اما بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، سفیر این کشور هنوز در تهران به سر می‌برد.

منابع خبری ایرانی می گویند مدیرکل امور ایرانیان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی به سفیر هلند گفته است قوه قضاییه این کشور که حکم اعدام خانم بهرامی را صادر و اجرا کرده از دولت این کشور مستقل است و تمامی شهروندان ایرانی در برابر قانون یک‌سان هستند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های وزارت امور خارجه به سفیر هلند گفته‌اند «اجازه داده نخواهد شد تا قاچاق‌چیان مواد مخدر در زیر چتر حمایتی کشورهای خارجی به اقدامات خلاف قانون و ناشایست در کشور دست بزنند.»

منابع خبری پیش از این از احضار کاظم غریب آبادی، سفیر جمهوری اسلامی در هلند به وزارت خارجه این کشور خبر داده بودند.

دادسرای انقلاب تهران پیش‌تر خبر داده بود که زهرا بهرامی زن ایرانی – هلندی به علت فروش و نگه‌داری مواد مخدر روز شنبه نهم بهمن اعدام شده است.

بیشتر بخوانید:

«تعلیق روابط سیاسی هلند و ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,