Saturday, 18 July 2015
01 December 2023
دادستان تهران:

«تحقیقات درباره پرونده احمد زیدآبادی ادامه دارد»

2009 October 27

رادیوکوچه

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفته‌است که تحقیقات درمورد پرونده «احمد‌زیدآبادی» یکی از متهمان حوادث پس از انتخابات ادامه‌دارد و هنوز پرونده وی به دادگاه ارسال نشده‌است.

به گزارش ایرنا عباس جعفری دولت‌آبادی گفته‌است که تحقیقات درمورد پرونده وی ادامه‌دارد و به محض اتمام تحقیقات، اطلاع رسانی می‌شود.وی درعین‌حال وضعیت جسمانی زیدآبادی را خوب توصیف کرده‌است.

20091027-pol-zeidabady

این درحالی‌است که پیش از این، سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوارتحکیم وحدت) با صدور هفتمین بیانیه خود پس از انتخابات 22 خرداد، نسبت به تحت فشار قرارگرفتن احمد زیدآبادی، دبیرکل این سازمان برای آن چیزی که «اخذ اعترافات اجباری» می‌خوانند، هشدارداده و هم‌چنین ضمن محکوم‌کردن حمله به مهدی کروبی بااشاره به صدور احکام سنگین حبس برای فعالان سیاسی زندانی،‌ تاکید کرده‌است که ملت نخواهد گذاشت فرزندانش سال‌ها در حبس بمانند.

در بخشی از این بیانیه آمده‌است:«اینک بیش از چهل‌روز است که هیچ اطلاعی از وضعیت احمد زیدآبادی در دست نیست. در این مدت همسر و فرزندان او بارها به امید ملاقات یا صرفن آگاهی از سلامتی او به زندان و دادگاه مراجعه کرده‌اند اما هربار با پاسخی متفاوت از این حق قانونی آن‌ها ممانعت به عمل‌آمده است و در این شرایط بیم و خوف نسبت به وضعیت جسمانی زیدآبادی بیش از هر چیز دیگر نگران‌کننده است.»

اعضای سازمان دانش‌آموختگان ایران در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به این که گناه نابخشودنی احمد زیدآبادی که این چنین مظلومانه بر سر آرمان آزادی و کرامت انسانی‌اش جانبازی می‌کند چیزی نیست جز پرسش‌گری؛ ادامه داده‌اند:«جرم او این است که متراکم‌ترین واحد اختیارات و قدرت را به اندکی مسوولیت‌ و سرسوزنی پاسخ فراخوانده و دریغا در کشوری که قرن‌ها پیش حقوق انسان بر سنگ نوشته و اسطوره مردمان آن جانش را فدای مدارای با مخالفان کرده و از زبان بی‌لکنت مومنان در برابر حکم‌رانان سخن گفته است، این چنین با داغ و درفش به پرسش‌گر پاسخ می‌دهند.»

در بخش دیگر آمده:«از سوی‌دیگر، به‌تدریج احکام حبس برای فعالان سیاسی دربند صادر‌شده و بر همین روال باید منتظر صدور احکامی از همین دست برای اعضای زندانی این سازمان یعنی احمد زیدآبادی و عبدالله مومنی نیز باشیم؛ طی روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر صدور حکم حبس برای آقایان، دکتر سعید حجاریان، شهاب‌الدین طباطبایی، مسعود باستانی، کیان تاجبخش، هدایت آقایی و … منتشر شده‌است. اما این احکام با خود چه پیامی دارند؟ آیا جز این است که ناظران صحنه سیاست در ایران با اطلاع از این احکام به این باور می‌رسند که آمران و نویسندگان این به‌اصطلاح آرای قضایی افزون بر بیماری نابینایی در برابر جنایت، دچار توهم قدرت نیز شده‌اند؟ …»

درپایان سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) بار دیگر باصراحت اعلام‌کرده‌است که:«هم‌چنان در کنار اعضای دربند خود احمد زیدآبادی و عبدالله مومنی و سایر زندانیان پس از انتخابات 22خرداد ایستاده و لحظه‌ای آن‌ها و خانواده‌های گران‌قدرشان را تنها نخواهدگذاشت و یقینن سکوت و بی‌عملی پاسخ خیال باطل صادرکنندگان احکام حبس‌های چندساله نبوده و آزادسازی این فرزندان ملت هم‌چنان در اولویت برنامه‌های سازمان خواهد‌بود.»

احمد زیدآبادی روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی و دبیرکل سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی است. زیدآبادی دکترای روابط بین‌الملل از دانشگاه تهران دارد.

او بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم بازداشت‌شده و تاکنون در زندان به سر می‌برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: