Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
مطبوعات ‌سه‌شنبه ایران،

«نشاط مردم به خاطر جنس انقلاب اسلامی است»

2011 February 01

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

1) نمایندگان: «استیضاح هیچ مشکلی را حل نمی‌کند»

http://www.iran-newspaper.com/#

طرح استیضاح وزیر راه و ترابری که به دنبال وقوع سانحه هوایی ارومیه از سوی جمعی از نمایندگان تهیه شد، در حالی امروز در دسـتور کار صحــن علنی قرار دارد که بسیاری از نمایندگان با آن مخالف بوده و عمل‌کرد وزیر را مثبت ارزیابی می‌کنند. از سوی دیگر، تعدادی از طراحان اقدام به بازپس‌گیری امضاهای خود کرده‌اند.

2) واریز 81 هزار تومان یارانه نقدی در همین ماه

http://www.iran-newspaper.com/#

حسینی: «یارانه‌های مرحله دوم (اسفند و فروردین) به میزان 81 هزار تومان در بهمن ماه جاری واریز می‌شود‌. تمام افرادی که در مرحله اول یارانه نقدی دریافت کرده‌اند، مشمول مرحله دوم نیز می‌شوند و افرادی که در مرحله قبل از قلم افتاده‌اند، تحت پوشش قرار می‌گیرند.»

خراسان

1) تدارک مردم مصر برای تظاهرات میلیونی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=12&id=565635

خبرگزاری‌ها در حالی روز گذشته خبر ورود بال‌گردها و کماندوهای اسراییلی برای سرکوب اعتراضات مردم مصر را منتشر کردند که هزاران تن از تظاهرکنندگان مصری، روز دوشنبه در هفتمین روز از اعتراض‌های ضد‌حکومتی خود، با تجمع در میدان التحریر قاهره، شعارهای ضد مبارک سر دادند. گزارش‌ها هم‌چنین از برگزاری فراخوانی برای برگزاری تظاهرات میلیونی در روز سه‌شنبه حکایت دارد.

2) سخن‌گوی قوه قضاییه: «نامه رییس جمهوری پاسخ حقوقی دارد اما این مباحث نباید به میان مردم کشیده شود»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=12&id=565454

محسنی‌اژه‌ای سخن‌گوی قوه قضاییه در نشست خبری روز گذشته خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که با اشاره به نامه سرگشاده رییس جمهوری که در آن از رییس قوه قضاییه نیز انتقاد شده بود خواست تا موضع این قوه را بیان کند بر جای‌گاه قانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تصمیمات آن تاکید کرد و گفت: «نامه رییس جمهوری پاسخ دارد، پاسخ حقوقی هم دارد. اما همه باید تلاش کنیم تا انسجام در کشور تقویت شود و مسایلی که مورد نقد و انتقاد است را در داخل جلسات از جمله جلسه سران سه قوه حل کنیم و مسایلی که به عامه مردم ارتباط ندارد را به میان مردم نکشانیم.»

رسالت

1) روسیه از سیاست‌های آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53524

«الگ ماروزوف» معاون اول «دومای» روسیه با بیان این‌که روسیه همواره خواهان گسترش مناسبات و افزایش هم‌کاری‌های مشترک با ایران است، گفت: «مسکو از سیاست‌های واشنگتن علیه تهران حمایت نمی‌کند.»

معاون اول پارلمان روسیه «دوما» روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفت: «روسیه همواره خواهان تقویت مناسبات و تحکیم روابط با ایران است.»

2) مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با قدرت پی‌گیری شود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53537

رییس جمهوری با تاکید بر این‌که «مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با اقتدار، قوت و اراده پی‌گیری شود» اظهار کرد: «نباید به کوچک‌ترین فساد اقتصادی رضایت داد و باید با هر کس و در هر جایی که باشد قاطعانه برخورد شود.» وی هدف‌مند کردن یارانه‌ها را «اقدامی بسیار بزرگ با آثار، نتایج و برکات فراوان» دانست.

همشهری

1) رییس‌ جمهوری: «نشاط مردم به خاطر جنس انقلاب اسلامی است»

http://www.hamshahri.net/news-127151.aspx

رییس جمهوری با بیان این‌که 32 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و ملت ایران هوش‌مندتر، آرمانی‌تر و محکم‌تر در وسط صحنه ایستاده است، گفت: «این هوشیاری و نشاط به خاطر جنس انقلاب و آرمان‌های انقلاب است.»

2) طرح تردد نوبتی خودرو نتیجه عکس دارد

http://www.hamshahri.net/news-127177.aspx

طرح‌های محدود کننده تردد خودروها نظیر طرح تردد زوج یا فرد به اعتقاد کارشناسان در دراز مدت نتیجه عکس دارد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا در این رابطه با انتقاد از گسترش محدوده زوج یا فرد گفت: «آلودگی وسایل نقلیه، ناشی از اگزوز آن‌هاست نه پلاکشان، بنا براین ما باید توجه خود را از پلاک خودروها به میزان تولید آلایندگی آن‌ها معطوف کنیم.» یوسف رشیدی افزود: «همه مسوولان، کارشناسان و مردم، خواهان کاهش آلودگی هوای تهران هستند اما برای رفع این معضل باید منابع آلاینده را کاهش دهیم و اگر قرار است ممنوعیتی در تردد وسایل نقلیه ایجاد کنیم، منطقی آن است که از تردد وسایلی که تولید آلایندگی بسیار بالا دارند، جلوگیری شود.»

کیهان

1) وزیر اطلاعات: «شبکه صهیونیستی «رون آراد» در ایران منهدم شد»

http://www.kayhannews.ir/891112/2.htm#other203

وزیر اطلاعات از شناسایی و دستگیری افراد مرتبط با بنیاد جاسوسی صهیونیستی «رون آراد» خبر داد. حجت‌الاسلام مصلحی در حاشیه جلسه دولت درباره فعالیت‌های سایت رژیم صهیونیستی بنیاد «رون آراد» و اقدامات جاسوسی در این زمینه گفت: «این وزارت‌خانه نه تنها اشراف اطلاعاتی درباره اقدامات مختلف سرویس اطلاعاتی موساد در داخل کشور دارد بلکه در کشورهای همسایه و اسلامی نیز حرکات این سرویس جاسوسی را دنبال می‌کند.»

2) پیام پنهان اوباما به مبارک کاری از ما ساخته نیست

http://www.kayhannews.ir/891112/16.htm#other1603

منابع دیپلماتیک مرتبط با محور مقاومت به کیهان گفتند باراک اوباما با ارسال پیامی پنهان به رییس جمهوری مصر از امکان مقاومت در مقابل خیزش عظیم مردمی ابراز ناامیدی کرده است.

این منابع که به دلایل شغلی با دیپلمات‌های غربی در منطقه ارتباط دارند تاکید کردند دیپلمات‌های غربی از ارسال پیامی از جانب اوباما به مبارک خبر می‌دهند که وی در آن گفته «چاره‌ای جز تغییر در مصر نیست و از دست آمریکا و اسراییل هم برای جلوگیری از آن کاری برنمی آید.»

دنیای اقتصاد

1) آمار جدید جذب سرمایه خارجی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=242232

بهروز علیشیری، رییس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در تازه‌ترین اظهارات خود از ورود 7.2میلیارد دلار سرمایه خارجی به کشور در 9 ماه ابتدای سال جاری خبر داده و در عین حال، بر نیاز کشور به جذب 500 میلیارد دلار سرمایه خارجی در طول اجرای برنامه پنجم توسعه برای تحقق رشد 8 درصدی تاکید کرده است. وی پیش‌بینی کرد که میزان جذب سرمایه خارجی تا پایان سال به 4 میلیارد دلار افزایش یابد.

2) رییس شورای رقابت، نرخ سود دستوری عامل اصلی معوقات بانکی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=242207

به دلیل این‌که نرخ سود تسهیلات پرداختی بانک‌ها از نرخ بازار آزاد پایین‌تر است، بسیاری از تسهیلات‌گیرندگان تمایلی به بازپرداخت منابع بانک‌ها از خود نشان نمی‌دهند. بدهکاران بانک‌ها حتا باوجود جریمه‌های دیرکرد بازهم از عدم پرداخت اقساط وام‌های دریافتی سود می‌برند و به همین جهت ترجیح می‌دهند در بنگاه‌های اقتصادی دیگر سرمایه‌گذاری کرده و سود بالاتری ببرند.

جمشید پژویان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس سیاست‌ها و روش‌های سیستم بانکی را دلیل اصلی ایجاد و افزایش مطالبات معوق عنوان کرد و گفت: «به دلیل این‌که نرخ سود تسهیلات پرداختی بانک‌ها از نرخ بازار آزاد، پایین‌تر است، بسیاری از تسهیلات‌گیرندگان تمایلی به بازپرداخت منابع بانک‌ها از خود نشان نمی‌دهند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,