Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
علی مطهری نماینده تهران:

«بهبهانی مثل کردان قربانی تصمیمات احمدی‌ نژاد شد»

2011 February 06

خبر / رادیو کوچه

علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روز یک‌شنبه در مصاحبه‌ای با رسانه‌های داخلی ایران عنوان کرد اگرچه منعی برای سرپرستی بهبهانی بر وزارت راه نمی​دید اما آن را یک نوع دهن‌کجی به مجلس و نمایندگان ملت خواند.

این نماینده تهران در واکنش به سخنان روز گذشته محمود احمدی‌نژاد، رییس​جمهوری اسلامی مبنی بر این‌که «مجلس روز اول دهه فجر هدیه​ای داد و یکی از بهترین وزرای دولت را گرفت» گفت: «این هدیه را خود آقای احمدی​نژاد به ملت دادند، چون اگر آقای بهبهانی را از آمدن به مجلس و پاسخ به انتقادات منع نمی​کردند استیضاح رای نمی​آورد و آقای بهبهانی هم‌چنان وزیر بود. به نظر من آقای بهبهانی مانند مرحوم کردان قربانی تصمیمات آقای احمدی​نژاد شد.»

وی هم‌چنین در واکنش به این‌که احمدی​نژاد، استیضاح وزیر راه در مجلس را غیرقانونی خوانده بود، افزود: «حتا اگر ایشان برداشت هیت رییسه مجلس از آیین​نامه داخلی را قبول نداشته باشند، تعداد امضاها هیچ‌گاه کم‌تر از 10 تا نشد و توضیح آقای حسینی صدر نماینده خوی نیز هرگونه تردیدی را برطرف کرد. بنابراین استیضاح قانونی بوده است.»

مطهری در خصوص معرفی احتمالی بهبهانی به عنوان سرپرست وزارت راه اظهار داشت: «فکر نمی​کنم این​کار منع قانونی داشته باشد. ولی یک نوع دهن‌کجی به مجلس و نمایندگان ملت است.»

این در حالی است که روز گذشته محمود احمدی‌نژاد از ادغام وزارت راه و ترابری با چند وزارت‌خانه دیگر خبر داد.

بیشتر بخوانید:

«استیضاح بهترین وزیرم غیرقانونی بود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,