Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
میرحسین موسوی و مهدی کروبی:

«‌درخواست مجوز راه‌پیمایی برای حمایت از مصر و تونس»

2011 February 06

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت جمهوری اسلامی، در نامه‌ای به وزارت کشور خواستار صدور مجوز برای «راه‌پیمایی مردمی» با هدف حمایت از حرکت‌های مردم تونس و مصر شده‌اند.

به گزارش سحام‌نیوز، وب‌سایت خبری نزدیک به مهدی کروبی، در درخواست این دو رهبر مخالفان دولت، با اشاره به اصل ۲۷ قانون اساسی در مورد آزاد بودن برگزاری اجتماعات و راه‌پیمایی‌ها، زمان این راه‌پیمایی بعدازظهر دوشنبه ۲۵ بهمن ماه و مسیر آن از میدان امام حسین تهران تا میدان آزادی ذکر شده است. مسیری که در ۲۵ خرداد سال ۸۸ شاهد راه‌پیمایی میلیونی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود.

اگرچه بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی، «تشکیل اجتماعات و راه‌پیمایی‏‌ها، بدون حمل سلاح، به شرط آن‌که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است»، در مدتی که از برگزاری انتخابات ‏و اعلام پیروزی مجدد محمود احمدی‌نژاد می‌گذرد، تحرکات مسالمت‌آمیز مخالفان دولت از سوی نیروهای حکومتی سرکوب و بسیاری از مخالفان نیز بازداشت و به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شده‌اند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی پیش‌تر هم در دیداری با اشاره به تحولات سیاسی در کشور مصر گفته بودند که «امروز در مصر با وجود تنش‌ها و درگیری‌ها اجازه راه‌پیمایی به معترضان داده می‌شود تا مشخص شود کفه اقبال اجتماعی کدامین جریان سنگین‌تر است لذا ما معتقدیم اگر در ایران نیز به معترضان پس از انتخابات اجازه راه‌پیمایی داده شود مشخص خواهد شد کدام جریان از پای‌گاه اجتماعی و مردمی برخوردار است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. gavid
    1

    شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را رهبران ابله ما چه زود فراموش کردند به موسوی می گم این چه روزیه انتخاب کردی این چه دلیلیه اوردی مصر و تونس حیف از اون همه حمایت از تو
    ما خودمونو کشتیم برای تو ولی تو ابرویه مارو بردی ساندیس خورا مسخرمون میکنن که چرا هم مصر هم لبنان پس چی فدای ایران
    فقط میتونم بگم موسوی اگر ابله وترسو نبود وضعمون این نبود