Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا،

«ایران در بخش داوری سهمیه بین‌المللی ندارد»

2011 February 08

رادیو کوچه

روز دوشنبه، بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا محسن ترکی داور ایرانی که قضاوت وی در جام ملت‌های آسیا با انتقادهای زیادی هم‌راه بود وی از این پس نمی‌تواند به قضاوت دیدارهای بین‌المللی بپردازد.

به گزارش ایسنا، حسین عسگری ‏‌سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال اعلام کرد: «بنا بر نمابری که از کنفدارسیون فوتبال آسیا دریافت کردیم حکم داوری محسن ترکی لغو شده است.»

اما عسگری در ادامه اضافه کرد که رییس بخش داوری ‏AFC‏ ضمن صحبت با من، تاکید کرد که این قضیه به هیچ عنوان ربطی به ‏عمل‌کرد آقای ترکی نداشته است و علتش تغییراتی است ‏که در کنفدراسیون آسیا به‌وجود آمده است.

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال ادامه داد، AFC‏ هر موقع بخواهد با توجه به شرایطی که وجود دارد این تغییرات را اعمال می‌کنند. ‏

محسن ترکی در چارچوب مسابقات جام ملت های آسیا دیدار دو تیم ژاپن و سوریه را قضاوت کرده بود که در این دیدار به دلیل اشتباهات مکرر و محرز، وی از ادامه داوری در این جام محروم شد‌.

لازم به اشاره است حال با این محرومیت و با توجه به این‌که مسعود مرادی دیگر داور بین‌المللی ایران در پایان سال 2010 بازنشسته شده بود اکنون این کشور در بخش داوری آسیا بدون سهمیه مانده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,