Saturday, 18 July 2015
20 March 2023
وزارت بهداشت مالزی اعلام کرد

«چهارمین فوت ناشی از آنفلوآنزای خوکی نیز به ثبت رسید»

2009 July 30

20090730_news_h1ni_big

وزارت بهداشت مالزی چهارمین فوت ناشی از بیماری آنفلوآنزای خوکی در این کشور را تایید کرد.

روزنامه انگلیسی زبان استار در این زمینه به نقل از رئیس مرکز سلامت و پیش گیری از آنفلوانزای خوکی مالزی نوشت که چهارمین قربانی آنفلوآنزای خوکی در مالزی یک زن بیست ساله است که روز گذشته در بیمارستان «ملاکا» در گذشته است.

محمداسماعیل مریکان افزود: «روند افزایشی قربانیان آنفلوآنزای خوکی در کشور و این که پزشکان نمی‌توانند به موقع به مداوای مبتلایان مراجعه کننده به بیمارستان بپردازند، نگران‌کننده است.»

وی هم‌چنین از کشف 47 مورد جدید مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در این کشور خبرداد که با احتساب این موارد، شمار کل مبتلایان به ویروس این بیماری در مالزی به یک هزار و 266 مورد افزایش می‌یابد.

به گفته وی، از ابتدای شناسایی اولین مورد آنفلوآنزای خوکی در این کشور تاکنون 1233 مورد (97 درصد مبتلایان) به‌طور کامل مداوا و به خانه‌هایشان باز گشته‌اند. این در حالی است که سایر مبتلایان هم‌چنان در بیمارستان‌ها و یا منازل خود تحت درمان هستند.

بر‌اساس اعلام سازمان‌بهداشت‌جهانی، تاکنون بیش از 169 هزار و 753 نفر در حدود یکصد و شصت کشور جهان به بیماری آنفلوآنزای خوکی مبتلا شده‌اند که از این میزان، یک هزار و 125 مورد منجر به فوت شده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|