Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
شام‌گاه چهارشنبه روی داد،

«بازداشت رحمانی، فعال ملی مذهبی»

2011 February 10

خبر / رادیو کوچه

تقی رحمانی عضو شورای فعالان ملی مذهبی و عضوفعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی شام‌گاه چهارشنبه، توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت شده است.

به گزارش سحام‌نیوز، آقای رحمانی نیمه‌شب گذشته در حالی در منزلش بازداشت می‌شود که اتهام و هم‌چنین محل نگه‌داری وی مشخص نشده است.

هم‌چنین وی پیش‌تر و پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال ۱۳۸۸ به هم‌راه هدی صابر و رضا علیجانی برای چند روز دستگیر شد.

لازم به یادآوری است آقای رحمانی در سال ۱۳۶۰ به جرم عضویت در گروهی متاثر از اندیشه‌های علی شریعتی، به سه سال حبس محکوم شد. در سال ۱۳۶۵ به‌دلیل نوشته‌هایش در روزنامه زیرزمینی موحد متعلق به گروه موحدون در زمینه نوگرایی دینی دستگیر و این بار برای ۱۱ سال به زندان محکوم شد.

پس از آزادی از زندان در سال ۱۳۷۶ با ماه‌نامه ایران فردا و هفته‌نامه امید زنجان هم‌کاری می‌کرد. او در ۲۰ اسفند ۱۳۷۹ دوباره به هم‌راه تعداد دیگری از اعضای جریان ملی مذهبی دستگیر شد و در ۲۷ فروردین ۱۳۸۱ با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. رحمانی هم‌راه با دو هم‌کارش هدی صابر و رضا علیجانی در ۲۵ خرداد ۱۳۸۲ هم از سوی سعید مرتضوی، بازداشت و ۲۲ ماه در حبس به‌سر برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,