Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
دبیرکل حزب ملی دموکراتیک مصر:

«‌احتمال کناره‌گیری مبارک، رییس جمهوری مصر»

2011 February 11

خبر / رادیو کوچه

حسام بدراوی، دبیرکل حزب ملی دموکراتیک مصر روز پنج‌شنبه اعلام کرد حسنی مبارک رییس جمهوری این کشور با حضور در شبکه تلویزیونی دولتی مصر با معترضان سخن می‌گوید. وی امیدوار است آقای مبارک پس از پایان سخن‌رانی از سمت خود استعفا دهد.

به گزارش الجزیره، آقای بدراوی اظهار داشت که امیدوار است امشب آقای مبارک بگوید که او به وعده‌ای که به مردم داده عمل کند، او به خواسته‌های جوانانی که در خیابان هستند احترام می‌گذارد و او برای حفظ یک‌پارچگی کشور قدم درستی بر‌دارد و قدرت را به معاون رییس جمهوری تفویض کند.

اظهارات این مقام ارشد حزب حاکم مصر در پی آن ایراد شد که احمد شفیق، نخست وزیر این کشور، به که سناریوی کناره‌گیری حسنی مبارک در دست بحث و بررسی است.

هم‌چنین در بیانیه‌ای که ارتش منتشر کرده آمده است تدابیر لازم را برای محافظت از کشور در نظر گرفته شده و از خواسته‌های مشروع مردم حمایت می‌کند.

گروه‌های بزرگی از معترضان روز پنج‌شنبه نواحی بزرگی از قاهره، پایتخت مصر، را از آمد و شد فلج کرده‌اند و در حالی که تظاهرکنندگان به ابراز خواسته خود در مورد استعفای رییس جمهوری ادامه می‌دهند، اعتصاب به سراسر کشور سرایت کرده است.

از سویی دیگر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، نیز اعلام کرد که «به احتمال خیلی زیاد» حسنی مبارک از قدرت کناره‌گیری می‌کند.

این در حالی است که شواری عالی ارتش نشستی بدون حضور آقای مبارک برگزار کرده است.

بیشتر بخوانید:

«مقام‌های مصری تاکنون پاسخ مردم را نداده‌اند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,