Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
رسانه‌های منسوب به اصلاح‌طلبان اعلام کردند:

«مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت در حصر خانگی»

2011 February 11

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌‌های منسوب به اصلاح‌طلبان، مهدی کروبی، رهبر حزب اعتماد ملی و یکی از سران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران، از روز پنج‌شنبه تا 25 بهمن ماه در حصر خانگی به ‌سر خواهد برد.

به گزارش سحام‌نیوز، صبح امروز، پنج‌شنبه،‌ ۲۱ بهمن، ماموران امنیتی که در برابر ساختمان منزل مسکونی مهدی کروبی بودند، از تردد کلیه افراد جلوگیری به‌عمل آورده‌اند.

آقای کروبی به هم‌راه میرحسین موسوی، یکی دیگر از رهبران معترضان در ایران، از دولت این کشور خواسته‌اند که به هواداران آن‌ها اجازه دهد در روز دوشنبه ۲۵ بهمن برای اعلام هم‌بستگی با حرکت‌های مردمی در منطقه، «به ویژه قیام آزادی‌خواهانه مردم تونس و مصر علیه حکومت استبدادی در این دو کشور»، راه‌پیمایی کنند.

به گزارش بخش انگلیسی بی‌بی‌سی، آقای کروبی دو روز پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه نیویورک تایمز گفته بود که روز ۲۵ بهمن روزی «سرنوشت‌ساز» برای جنبش اعتراضی ایران، موسوم به «جنبش سبز» است.

از سویی دیگر سرتیپ حسین همدانی، فرمانده سپاه تهران گفت: «فتنه‌گران جنازه‌ای بیش نیستند و با هرگونه تحرک آن‌ها به شدت برخورد می‌کنیم.»

لازم به اشاره است سپاه جمهوری اسلامی در تهران مسوول امنیت پایتخت، در شرایط اضطراری است و در جریان ناآرامی‌های سال گذشته هم نقش اصلی را در برخورد با اعتراضات خیابانی به عهده داشت.

بیشتر بخوانید:

«درخواست مجوز راه‌پیمایی ۲۵ بهمن برای تفرقه است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,