Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
حمایت «وائل گوگل» سرشناس‌ترین فعال مصری از فراخوان راه‌پیمایی 25 بهمن،

«به ایرانیان می‌گویم که از مصریان یاد بگیرید و ما هم از شما یاد گرفتیم»

2011 February 11

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع: کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران

«وائل غنیم» سرشناس‌ترین فعال مدنی مصری و مدیر منطقه‌ای بخش بازاریابی شرکت گوگل در دبی در مصاحبه‌ای اختصاصی با «کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران» از برنامه فعالان ایرانی برای راه‌پیمایی هم‌بستگی با مردم مصر و تونس در ۲۵ بهمن تشکر کرد و از جنبش حقوق مدنی ایرانیان حمایت کرد.

وائل غنیم، معروف به وائل گوگل که به هم‌راه دوستان جوانش نقش بارزی در بسیج برای قیام 25 ژانویه مصر داشته و در پی آن بازداشت شد و در نتیجه اعتراضات وسیع بین‌المللی آزاد گردید، اینک به عنوان سرشناس‌ترین سخن‌گویان «جنبش 25 ژانویه» مصر شناخته می‌شود. وی به هیچ‌کدام از احزاب و یا جریان‌های سیاسی در این کشور وابستگی ندارد‌.

وب‌گاه «رای ما کجاست» با انتشار گزارشی در اینباره ضمن اشاره به این‌که در روزهای اخیر عکسی از وی در طی سخن‌رانی در میدان تحریر قاهره چاپ شده که در آن وی دست‌بند سبزی پوشیده اما در پاسخ «کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران» که از وی پرسید آیا این دست‌بند در هم‌بستگی به جنبش مردم ایران بوده است؟ گفت: «رنگ این دست‌بند اتفاقی بود ولی من خوشحالم که این برداشت از آن شده است.»

بر اساس این گزارش فعال برجسته مصری در مورد راه‌پیمایی ۲۵ بهمن در ایران و خطاب به مردم ایران گفت: «من به تمام ایرانیان می‌گویم که از ما مصریان یاد بگیرید و ما هم از شما یاد گرفتیم. درآخراین وقایع این قدرت مردم است که پاینده است و با آن ما می‌توانیم به هر هدفی برسیم. اگر مردم متحد شوند و اگر باور داشته باشیم و تمامی رویا‌هایمان می‌توانند به واقعیت بپیوندند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,