Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
تجمع گسترده سبزها در آنکارا،

«خواستار قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی هستیم»

2011 February 13

منبع: کردانه

طی فراخوان انجمن هم‌بستگی فعالان تبعیدی ایرانی در ترکیه در حمایت از حضور مردم در 25 بهمن تجمع اعتراضی مقابل سفارت ایران در آنکارا برگزار شد. هم‌چنین در این تجمع به احکام صادر شده از سوی دست‌گاه‌ قضایی جمهوری اسلامی اعتراض و انتقاد شده است.

آغاز این تجمع از مقابل پارک نزدیک سفارت اغاز و با سر دادن شعارهای به حمایت از رهبران جنبش سبز و زندانیان در بند طی یک ساعت با داشتن نماد‌های سبز و عکس زندانیان سیاسی از جمله دکتر ابراهیم یزدی‌، امیر خسرو دلیرثانی، مجید توکلی، ضیا نبوی، حسین رونقی ملکی و مصطفا تاجزاده، مهدی خدایی، حبیب‌اله گلپری‌پور، حبیب‌اله لطیفی، رضا شریفی‌بوکانی و … پلاکاردهای از چهره‌های اعدامیان اخیر مانند: حسین خضری، زهرا بهرامی، جعفر کاظمی، محمد حاج‌آقایی، علی صارمی، سید‌حبیب حسین‌دوست و … و با دادن شعارهای این تجمع را ادامه دادند.

در پایان تجمع‌کننده‌گان با قرائت بیانیه‌ای ضمن محکومیت نظام جمهوری اسلامی در قبال مردم ایران از اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا و دولت ترکیه خواستار قطع سریع روابط دیپلماتیک و تشدید فشار بر جمهوری اسلامی شده و نسبت به عدم امنیت رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی و بازداشت‌های گسترده اخیر هشدار دادند.

شایان ذکر است این تجمع با هم‌راهی و حضور گروه‌های مختلف سیاسی و مردمی و حتا حمایت عده‌ای از مردم ترکیه هم‌راه بوده است.

لازم به ذکر است این تجمع گسترده مردم‌، مورد توجه رسانه‌های ترکیه و رسانه‌های غربی قرار گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,