Saturday, 18 July 2015
29 March 2023

«روز ۲۵ بهمن روزی است که درباره آن باید به فرزندانمان پاسخگو باشیم»

2011 February 13

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

منبع: حرف حساب

جنبش سبز تاکنون فراز و فرودهایی را تجربه کرده و به سبب طبیعت مردمی‌اش گاهی ناچار به روش آزمون و خطا روی آورده است و با انتقادهایی هم مواجه شده است. شاید یکی از بزرگ‌ترین انتقادها به جنبش سبز این بوده‌ است که از کنش‌گری کافی برخوردار نبوده و زمانی که ابتکار عمل را به دست داشت این مزیت بزرگ را از دست داد و زمانی هم در سکوت و سکون دیده شد.

چه این انتقادها روا باشند و چه نباشند اکنون پنجره تازه‌ای در برابر مردم ایران گشوده شده است. ماه گذشته، مردم تونس، دیکتاتوری سی ساله بن‌علی را پایان دادند و روز گذشته مردم مصر ریاست مادام‌العمر حسنی مبارک را. و البته مردم کشورهای اردن و یمن و الجزایر نیز صدا اعتراضشان را بلند کرده‌اند و هر سه دولت این کشورها نیز بلافاصله به درخواست مردم پاسخ مثبت دادند.

اکنون که رهبران جنبش سبز، مهندس میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی درخواست راه‌پیمایی برای ۲۵ بهمن کرده‌اند وقت آن رسیده است که کنش‌گران جنبش سبز، از اندوخته‌های خود در این ۱۸ ماه گذشته نهایت استفاده را ببرند و با پاسخ‌گویی میلیونی به این درخواست زحمات ماه‌ها و بلکه سال‌ها تلاش برای آزادی‌خواهی را با استقامت و شادابی ادامه دهند و به سرانجام برسانند.

فراموش نکنیم که با توجه به شکست راه‌پیمایی دولت‌ساخته ۲۲ بهمن ماه و موقعیت بسیار مناسبی که برای این راه‌پیمایی ۲۵ بهمن ماه فراهم شده است، این واقعه اکنون تبدیل شده است به یک درخواست تاریخی از کسانی که منتقد وضع موجود هستند و چنان‌چه کسی کوتاهی کند و از این فرصت بزرگ برای تداوم حرکت آزادی‌خواهانه استفاده نکنند، فردا می‌باید پاسخ‌گوی سوالات فرزندانش باشد که چرا در چنین روزی که زمانه، زمانه‌ی رفتن دیکتاتورها بود و درس‌های فراوانی از دیگران و خود آموخته بودید میدان را خالی گذاشتید؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,