Saturday, 18 July 2015
31 May 2020
پیام رضا پهلوی در مورد راه‌پیمایی ۲۵ بهمن ماه،

«موجی که به راه انداختید در مصر و تونس به پیروزی رسید»

2011 February 13

روز شنبه 23 بهمن‌ماه رضا پهلوی، فرزند محمدرضا پهلوی، در راستای اعلام راه‌پیمایی 25 بهمن برابر با 14 فوریه در ایران به جهت هم‌راهی با حرکت‌های مردمی در مصر و تونس در اعتراض به وضیعیت سیاسی کشورشان، پیامی را ارایه کرده است.

متن پیام به شرح زیر است:

خواھران و برادران عزیز و مبارزم

بی‌نهایت خوشحالم که می‌بینم موج بزرگی که در سال‌های اخیر برای احقاق حقوق و آزادی‌های سرکوب‌شده خویش به راه انداخته‌اید چنین فراگیر شده و در تونس و مصر به ساحل پیروزی رسیده است. این پیروزی‌ها نشانی تازه و انکار‌ناپذیر دیگر از نیروی لایزال مردم بی‌سلاح اما آهنین اراده‌ای است که می‌توانـد حاکمان خشونت‌گر را به عقب راند و به تسلیم وادارد. ‌همین نیروی لایزال است که امروز مردم آزادی‌خواه جهان را به تحسین و  زمام‌دارانشان را به پشتیانی از تلاش پی‌گیر اما مسالمت‌آمیز ملت‌ها در راه‌آزادی و رهایی کشانده. امروز پیروزی هر جنبش آزادی‌خواهانه‌ای در تقویت روحیه و  استحکام اراده کوشندگان راه آزادی در هرگوشه جهان تاثیری به سزا دارد. یقین دارم که پیروزی درخشان و تاریخی مردم مصر نیز اراده شما برای شرکت در تجمعات و راه‌پیمایی‌های روز ۲۵ بهمن و تداوم مبارزات را استوارتر و امیدتان به پیروزی نهایی علیه حاکمان غاصب و ستم‌گر را بیش از پیش کرده است.

امیدوارم که رژیم بیگانه با آزادی و حق، در مخالفت با راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز شما برای شرکت در شادکامی مردم آزاده و آزاد‌شده مصر اصرار نورزد. امیدوارم که درس پیروزی‌های برق آسا و پی‌در‌پی ستم‌کشیدگان بر ستم‌گران بر رهبران غافل و فاسد «جمهوری اسلامی» پنهان نمانده باشد. امیدوارم بدانند که هرچه بیش‌تر خشونت ورزند و هرچه فضا را بر مردم‌ لب به جان رسیده ایران تنگ‌تر سازند، فنای مسلم حکومت تبه‌کار خویش را نزدیک‌تر کرده‌اند. امیدوارم که نیروی‌های انتظامی و  نظامی ایران نیز از آن‌چه در مصر روی داده است درسی بزرگ آموخته باشند و از هر خشونتی علیه خواهران و برادران، هم‌کیشان و هم‌میهنان بی‌گناه خود بپرهیزند و بیش از پیش به خیر و صلاح ملت بیاندیشند تا حمایت از حکومت ظالمان، بدانند که پیروزی راه پیمایان حق‌طلب در نهایت پیروزی آنان خواهد بود.

برای همه شما هم‌میهنان آزاده و  آزادی خواهم ‌در آزمون دیگری که پیش رو دارید آرزوی توفیق دارم  و خـود را در کنــار شما می‌دانم. با هــر فرصت و امکانی که می‌یابم می‌کوشم تا ندای رسای آزادی‌خواهانه شما را به گوش همه آزادگان جهان برسانم. مطمئنم که تلاش پی‌گیر و قهرمانانه ‌شما در راه آزادی و بهروزی، پیروزی نهایی را به‌همراه خواهد داشت.

خداوند نگهدار ایران باد

رضا پهلوی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,