Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
در مسابقات ووشو قهرمانی جهان در کانادا

«ایران نایب قهرمان ووشوی جهان»

2009 October 30

با کسب پنج مدال طلا، شش نقره و یک برنز تیم ملی مردان و زنان ایران برای نخستین بار به مقام نایب‌ قهرمانی جهان در مجموع تالو و سانشو رسید.

تیم بانوان در این مسابقات برای نخستین بار موفق به کسب مدال طلا شد

تیم بانوان در این مسابقات برای نخستین بار موفق به کسب مدال طلا شد

در این مسابقات تیم ملی ووشو ایران  در آخرین روز از رقابت‌های قهرمانی جهان به چهار مدال طلا و نقره دست یافت.

به گزارش مهر، دیدارهای پایانی رقابت‌های سانشو از دهمین دوره مسابقات ووشو قهرمانی جهان پنجشنبه شب در تورنتو کانادا برگزار شد و تیم ملی ایران که در چهار وزن فینالیست داشت، موفق به کسب دو مدال طلا و دو نقره شد.

حسین اوجاقی، سرگروه تیم ملی ووشو ایران، در وزن 80- کیلوگرم «میگوئل والاز» از اسپانیا را در دور راند متوالی شکست داد و به مدال طلای جهان دست یافت.

علی دهقان دیگر فینالیست تیم ملی ایران بود که در وزن 65- کیلوگرم موفق به شکست رقیب خود شد و به مدال طلا دست یافت. وی در این دیدار نماینده ماکائو را شکست داد.

محسن محمد سیفی در وزن 60- کیلوگرم برای کسب مدال طلا در دیدار نهایی مقابل حریفی از چین ایستاد و با وجود برتری نسبت به این ووشوکار آسیایی با قضاوت ضعیف داوران بازنده شد و از دستیابی به مدال طلا محروم ماند.

چهارمین فینالیست سانشو مردان ایران حمیدرضا قلی پور در وزن 85- کیلوگرم بود. وی که طلای دوره قبل مسابقات جهانی را در کارنامه داشت به دیدار «مسلم سالیکوف» قهرمان پرآوازه روسیه رفت و در یک مبارزه نزدیک و پایاپای نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره جهان دست یافت.

رقابت‌های ووشو قهرمانی جهان پس از پنج روز مبارزه در سالن «ریکو» شهر تورنتو، پنجشنبه شب به اتمام رسید.

در تیم بانوان نیز برای اولین بار خدیجه آزادپور و ملیحه فضلی ایران را صاحب مدال طلا کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: