Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
ارتش مصر هشدار داد:

«ادامه اعتراضات پیامدهای منفی خواهد داشت»

2011 February 14

خبر / رادیو کوچه

شورای عالی نیروهای مسلح مصر در پنجمین بیانیه خود از زمان به عهده گرفتن زمام امور کشور پس از سرنگونی مبارک از مردم مصر خواست از برگزاری هر‌گونه تجمع و اعتراض بپرهیزند.

به گزارش الجزیره، سخن‌گوی شورای عالی نیروهای مسلح مصر با خواندن بیانیه پنجم این شورا گفت‌: «شورای عالی نیروهای مسلح مصر از تمام خواسته‌های مشروع ملت مصر حمایت می‌کند.»

بر اساس این بیانیه، برگزاری هرگونه تجمع و اعتراضات در این شرایط حساس و دشوار تاثیرات منفی بر توسعه و اقتصاد کشور می‌گذارد و این شورا از همه می‌خواهد تا زمانی که قدرت به دولت منتخب واگذار شود، از دست زدن به هر گونه تجمع و اعتراض خودداری کنند.

خاطر نشان می‌شود شورای امنای انقلاب بیست و پنجم ژانویه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود روز جمعه مردم مصر جشن انقلاب را برپا خواهند کرد.

در این بیانیه آمده بود: «انقلاب مردمی مصر موفق شد به مهم‌ترین هدف خود یعنی سقوط راس هرم قدرت در نظام حسنی مبارک دست یابد و شورای نظامی برخی خواسته‌های مردمی مبنی بر انحلال مجالس را محقق کند.»

در بخش دیگر بیانیه گفته شده بود: «در راستای تحقق دیگر اهداف ملت روز جمعه راه‌پیمایی دیگری برپا خواهد شد و در آن خواسته‌های مهم دیگری هم‌چون آزادی زندانیان سیاسی و لغو حالت فوق‌العاده در مصر مطرح خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

«قدرت را به غیرنظامیان واگذار می‌کنیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,