Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
عضوتحکیم وحدت حقایق قتل صانع ژاله را فاش می‌کند:

«ژاله بسیجی نبود، تیرمستقیم شلیک شد»

2011 February 16

منبع: کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران

درحالی که رسانه‌های دولتی ایران گفته‌اند یکی از کشته‌شدگان تجمع ۲۵ بهمن ما به نام صانع ژاله از نیروهای بسیجی بوده است، یکی از اعضای تشکل دانش‌جویی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که وی بسیجی نبوده است و از اعضای انجمن اسلامی دانش‌گاه هنر تهران و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم بوده و در تجمعات قبلی نیز حاضر بوده است. او به کمپین گفت مرحوم ژاله هنگامی که مانند بسیاری دیگر از دست نیروهای لباس شخصی مسلح فرار می‌کرده مورد اصابت مستقیم گلوله قرار گرفته است.

این عضو دفتر تحکیم وحدت به کمپین گفت: «‌شهید صانع ژاله ۲۶ ساله، عضو انجمن سلامی دانش‌جویان دانش‌گاه هنر تهران و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت بود‌، وی در روزهای قبل از انتتخابات از کاندیداهای اصلاح‌طلب حمایت می‌کرد و پس از کودتای انتخاباتی در تجمعات دانش‌جویی در دانش‌گاه هنر به تقلب بزرگ معترض بوده است و در راه‌پیمایی ۲۵ بهمن نیز در همین راستا شرکت کرده بود. او دانش‌جوی کرد و اهل تسنن رشته نمایش دانش‌گاه هنر تهران بود.»

وی درخصوص کارت بسیجی که توسط رسانه‌های هوادار دولت منتشر شده است به کمپین گفت: «این کارت بسیجی مربوط به دانش‌گاه نیست و در دبیرستان و مسجد هم خیلی از دانش‌آموزان عضو بسیج بوده‌اند. اما او در دانش‌گاه عضو انجمن اسلامی دانش‌جویان دانش‌گاه هنر تهران بوده است و در دیدار اعضای این انجمن در با آیت‌اله منتظری نیز حاضر بوده و عکس‌های وی موجود می‌باشد.»

این عضو دفتر تحکیم وحدت در خصوص این‌که چرا باید رسانه‌های دولتی از شهید صانع ژاله بخواهند به عنوان یکی از اعضای بسیج یاد بکنند گفت: «‌‫چون‌که می‌خواهند به دروغ اعلام کنند که بسیجی بوده و به نفع خودشان این اتفاق ناگوار را مصادره کنند. قبلن در مورد شهید مصطفی غنیان هم همین کار را کردند و بعد مشخص شد که او بسیجی نبوده و معترض به انتخابات بوده‫ است.‌»

نفر اول از سمت چپ: صانع ژاله

وی درخصوص آخرین ساعات زندگی مرحوم صانع ژاله گفت: «‌‫شهید صانع ژاله در خواب‌گاه شهید رهساز دانش‌گاه هنر در خیابان بالاور تهران ساکن بوده و آخرین بار ساعت ۶ عصر از خواب‌گاه به قصد حضور در تجمعات خارج می‌شود. ساعت ۹ شب از یک تلفن ناشناس به دوستان ایشان تماس گرفته می‌شود و فرد ناشناسی می‌گوید که موبایل و لباس‌های ایشان رو پیدا کرده و بیایید بگیرید‌. دوستان شهید ژاله به خاطر این‌که فرد ناشناس بوده و تلفن مشکوک بوده‌، هیچ اقدامی نمی‌کنند. ‫اما ساعاتی بعد یکی از اعضای نهاد رهبری این دانش‌گاه  ‫به دوستان این شهید اعلام می‌کند که ایشون توسط گلوله مستقیم کشته شده ‌‫و بلافاصله ‫در رسانه‌های دولتی به دروغ گفته می‌شه که ایشان بسیجی بوده است.»

وی درخصوص هویت ضارب گفت ‫در مورد هویت ضارب تا‌کنون هیچ سندی وجود ندارد اما طبق گفته حاضران در محل به سمت معترضان و در زمانی که هوا تاریک شده است از سوی لباس شخصی‌ها گلوله مستقیم شلیک شده و شهید صانع ژاله هم در بین مردم و در حال فرار بوده که گلوله به وی برخورد کرده است.»

این منبع موثق افزود:‌ «‫فردا صبح ساعت هشت بامداد جنازه وی از مقابل دانش‌گاه هنر تشییع شود. دانش‌گاه هنر در خیابان ولیعصر و جنب دانش‌گاه پلی‌تکنیک است. ‫دانش‌جویان دانش‌گاه هنر و دفتر تحکیم وحدت از عموم مردم و خصوصن دانش‌جویان دعوت می‌کنند که در این مراسم شرکت کنند.»

این عضو دفتر تحکیم وحدت در خصوص حال وهوای خواب‌گاه‌های دانش‌جویی و محیط دانش‌گاه به کمپین گفت: «‌دانش‌جویان بسیار خشمگین می‌باشند و دانش‌جویان سبز دانش‌گاه‌های سراسر کشور در پی راه‌اندازی تجمعات دانش‌جویی در اعتراض به به شهادت رساندن این عضو انجمن اسلامی دانش‌گاه هنر و شورای عمومی دفتر تحکیم هستند و در روزهای آتی تجمعات گسترده‌ای در دانش‌گاه‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,