Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از گذشت سیزده سال

«حاتمی و مصفا در تازه‌ترین فیلم مهرجویی»

2009 October 31

سرمایه

13 سال پیش زمانی که داریوش مهرجویی می‌خواست فیلم «لیلا» را براساس داستانی از مهناز انصاریان جلو دوربین ببرد برای نخستین بار لیلا حاتمی را که آن روزها عزادار پدر هنرمندش بود مقابل علی مصفا قرار داد که پیش از آن در پری نیز بازی کرده بود.

انتخابی که نه تنها به تشکیل یک خانواده هنری منجر شد که یکی از بهترین انتخاب‌های سینمای ایران در چند سال گذشته بود. بازی لیلا حاتمی در کنار مصفا در نقش‌های اصلی فیلم لیلا آنچنان خوب و هماهنگ شد که جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را نیز در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای او به ارمغان آورد.

20091031-hatami-mosaffa- koocheh

اما همکاری مهرجویی و مصفا و حاتمی در همان تجربه خوب لیلا باقی ماند. حالا بعد از 13 سال مهرجویی که یک سال اخیر در عرصه فرهنگ و هنر و به ویژه سینما فعال بوده، در یکی از متفاوت‌ترین آثار سال‌های اخیرش یعنی «آسمان محبوب» که قرار است تا چند وقت دیگر جلو دوربین ببرد بار دیگر لیلا حاتمی و علی مصفا را در کنار همایون ارشادی روبه روی هم قرار می‌دهد.

«آسمان محبوب» به گفته دست اندرکاران این فیلم اثری متفاوت در کارنامه مهرجویی است که از عوامل تولید آن می‌توان به فرخ مجیدی مدیر فیلمبرداری و بهمن اردلان صدابردار اشاره کرد. قرار است این فیلم پس از فیلمبرداری به نسخه 35 میلیمتری تبدیل شود.

پیش تولید این فیلم شروع شده و لوکیشن‌ها در مشهد اردهال است. ارشادی هم پیش‌تر در فیلم سینمایی «درخت گلابی» به ایفای نقش پرداخته است. مجیدی فیلمبرداری «فرزند صبح» بهروز افخمی را در کارنامه دارد. «تهران در جست وجوی زیبایی» آخرین ساخته مهرجویی یکی از قسمت‌های سه‌گانه‌ای درباره تهران است که پانته آ بهرام، قربان نجفی، نیکی نصیریان، کتایون امیرابراهیمی، غلامرضا نیکخواه، مهدی طالب‌زاده، مهتاج نجومی، فریده سپاه منصور، علی عابدینی، اکبر مشکاتی، مینو صابری، پرویز نوری، ثریا نوری و… در آن بازی کرده‌اند. البته مهرجویی در یک سال اخیر علاوه بر انتشار نخستین رمانش با عنوان «به خاطر یک فیلم بلند لعنتی» فیلمی با عنوان کیمیاخاتون را خارج از ایران ساخته و مجوز ساخت فیلم عمونوروز را نیز دریافت کرده است. او هم‌چنین قصد دارد فیلمی درباره سیدجمال الدین اسدآبادی بسازد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: