Saturday, 18 July 2015
23 March 2023
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«مراسم تشییع شهید ژاله، راه‌پیمایی عظیم علیه سران فتنه»

2011 February 17

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) مراسم تشییع شهید ژاله به راه‌پیمایی عظیم علیه سران فتنه تبدیل شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55028

به گزارش فارس تعداد اقشار مختلف مردم و دانش‌جویان تهران در تشییع پیکر پاک صانع ژاله به حدی بود که این مراسم تشییع با شعارهای مردمی علیه موسوی، کروبی و خاتمی به راه‌پیمایی عظیم علیه سران فتنه تبدیل شد.

بر اساس این گزارش،‌ قرار بود مراسم تشییع، از دانش‌گاه هنر تهران تا مقابل سر در اصلی دانش‌گاه تهران برگزار شود، اما تعداد تشییع‌کنندگان به حدی بود که مردم و دانش‌جویان در صفوف عظیم و وصف‌ناشدنی وارد دانش‌گاه تهران شد‌ند و با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین «مرگ بر موسوی»، «مرگ بر کروبی»، «مرگ برخاتمی» و در دست داشتن تصاویر مقام معظم رهبری و امام خمینی و شهید ژاله و سر دادن شعارهایی در خیابان‌های دانش‌گاه تهران راه‌پیمایی ‌کردند. شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع پیکر شهید صانع ژاله در قطع‌نامه پایانی خود تاکید کردند: «کاسه صبر دانش‌جویان انقلابی لبریز شده و به قوه ‌قضاییه مهلت داده می‌شود تا با منافقان و سران فتنه سریعن برخورد کنند در غیر این صورت دانش‌جویان به دعوت ملت لبیک گفته و بساط سران فتنه را برمی‌چینند.»

2) تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم پس از اقامه نمازهای جمعه برگزار می‌شود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55029

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای، از مردم بصیر ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور در تجمع اعتراض‌آمیز که روز جمعه بیست‌ونهم بهمن‌ماه پس از اقامه نمازجمعه در سراسر کشور انجام می‌شود تنفر و انزجار خود را از جنایت دوباره سران فتنه و منافقان کوردل، اعلام دارند.

جام جم

1) «جرم» به‌ترین فیلم جشن‌واره شد

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100836008996

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از ستاد خبری بیست‌و‌نهمین جشن‌واره بین‌المللی فیلم فجر، ‌جشن‌واره بیست‌ونهم با معرفی به‌ترین بازی‌گر مرد، به‌ترین بازی‌گر زن، به‌ترین موسیقی، به‌ترین تدوین‌گر، به‌ترین فیلم‌بردار، به‌ترین نویسنده، به‌ترین کارگردان و به‌ترین فیلم  به پایان رسید.

2) ناطق نوری در رابطه با حوادث 25 بهمن‌: قوه قضاییه با مسببین ‌قاطعانه برخورد کند

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100835992748

حجت‌الاسلام و المسلمین ناطق نوری‌، اقدام فتنه‌گران و ایادی استکبار را در روز 25 بهمن محکوم کرد و چنین تحرکاتی را غیر‌شرعی دانست.

به گزارش جام‌ جم آنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبر گفت: «کسانی که روزگاری در کنار خدمت‌گزاران جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند و به نظام و انقلاب خدمت می‌کردند و امروز در مقابل ملت و نظام قرار گرفته‌اند، اگر کم‌ترین هوش سیاسی و غیرت داشتند باید خود و اندک هواداران‌شان را در روز ملی 22 بهمن فرا می‌خواندند تا ضمن دفاع از آرمان‌های امام و انقلاب و رهبری از مردم مصر و قیام ملت مصر هم حمایت می‌کردند.»

خراسان

1) رییس جمهوری: سال آینده ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال اختصاص می‌یابد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=28&id=608458

رییس جمهوری در گفت‌وگوی تلویزیونی سه‌شنبه شب در شرایطی که نرخ بی‌کاری ۱۲ ماهه منتهی به بهار در تابستان امسال 14.6 درصد اعلام شده بود و پس از آن آماری اعلام نشده است، نرخ بی‌کاری فعلی کشور را نزدیک به ۹ تا ۱۰ درصد اعلام کرد. احمدی‌نژاد روز گذشته در جمع مردم بوشهر نیز از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان در سال آینده خبر داد و تاکید کرد: «نمی‌گذارم این بودجه در اختیار عده‌ای معدود قرار گیرد.»

2) لاوروف: مسکو دیگر از تحریم‌های بیش‌تر علیه ایران حمایت نمی‌کند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=28&id=608384

در حالی که قانون‌گذاران آمریکایی در‌صدد ارایه طرحی برای تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران هستند، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس در لندن تاکید کرد که: «مسکو دیگر از تحریم‌های بیش‌تر علیه ایران حمایت نمی‌کند.»

کیهان

1) مردم بحرین‌: تا سرنگونی رژیم در خیابان‌ها می‌مانیم

http://www.kayhannews.ir/891128/16.htm#other1605

ده‌ها هزار نفر از مردم بحرین برای سرنگونی رژیم این کشور دست به تظاهرات زدند. در بحرین میدان اصلی پایتخت به تصرف مخالفان درآمد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دیروز ده‌ها هزار نفر از مخالفان حکومت بحرین به شیوه مردم مصر، میدان اصلی «منامه» پایتخت این کشور، را به تصرف خود درآوردند و با نصب چادر در این محل (میدان لوءلوء)، اعلام کردند تا سقوط رژیم این کشور، به تظاهرات ادامه خواهند داد. معترضان خواستار استعفای «خلیفه بن سلمان آل خلیفه»، نخست وزیر و خواستار قانون اساسی جدید و حقوق برابر میان شیعیان و سنی‌ها شدند. شیعیان بیش از 70 درصد جمعیت بحرین را تشکیل می‌دهند، اما حکومت بحرین به شدت نسبت به آن‌ها تبعیض قایل می‌شود. اعضای حزب حاکم بحرین، سنی هستند و از طرف آمریکا، عربستان و امارات به شدت حمایت می‌شوند.

2) سهمیه سوخت وسایل نقلیه اعلام شد

http://www.kayhannews.ir/891128/4.htm#other404

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، میزان سهمیه سوخت وسایط نقلیه در اسفند ماه را اعلام کرد.

در اطلاعیه این ستاد آمده است:

–  سهمیه بنزین اسفند ماه طبق روال گذشته است و هیچ تغییری ندارد که از ساعت 24 روز 30 بهمن در کارت‌های سوخت واریز می شود.

–  براین اساس سهمیه خودروهای شخصی 60 لیتر، تاکسی‌های بنزینی 500 لیتر، تاکسی‌های دوگانه‌سوز 300 لیتر، تاکسی‌های برون‌شهری 750 لیتر، آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی 300 لیتر، وانت‌های نوع یک 200 لیتر و وانت‌های نوع دو 400 لیتر و موتورسیکلت‌ها نیز همان سهمیه گذشته را خواهند داشت.

–  سهمیه خودروهای گازوییلی نیز برابر سهمیه قبلی است.

تهران‌ امروز

1) ترس از قیام مردمی به امارات هم رسید

http://www.tehrooz.com/1389/11/28/TehranEmrooz/496/Page/4/

در پی تحولات جاری منطقه دولت‌مردان اماراتی در تکاپو و تلاش برای جلب رضایت شهروندان خود برآمده‌اند تا به این وسیله مانع بروز هرگونه تظاهرات یا تجمع اعتراض‌آمیز علیه حکومت شوند. به گزارش ایرنا «شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان» رییس حکومت امارات در این راستا با صدور فرمانی روش انتخاب نمایندگان مجلس ملی فدرال امارات را تغییر داد.

2) معاون امنیتی وزیر کشور مطرح کرد:  برنامه‌ریزی قبلی برای ترور ژاله

http://www.tehrooz.com/1389/11/28/TehranEmrooz/496/Page/2/

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان این‌که جریان نفاق با ترور شهید ژاله که از قبل طراحی شده بود به دنبال ایجاد اختلافات قومی و کشته‌سازی بودند، گفت: «نوع گلوله‌ای که شهید ژاله با آن ترور شده در نیروهای مسلح ایران وجود ندارد.» علی عبدالهی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص ترور دانش‌جوی بسیجی شهید صانع ژاله به دست جریانات ضد انقلاب گفت: «با توجه به این‌که نیروهای ما در روز 25 بهمن اسلحه نداشتند و نوع گلوله‌ای که این جوان بسیجی را به شهادت رسانده در سازمان نیروهای مسلح ما نیست باید گفت که این ترور از قبل برنامه‌ریزی شده است.»

دنیای اقتصاد

1) فرمانده سپاه: به زودی از پروژه‌هایی شبیه به معجزه رونمایی می‌شود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=243946

سردار محمد‌علی جعفری‌، فرمانده کل سپاه با بیان این‌که به زودی از پروژه‌هایی شبیه به معجزه رونمایی خواهد شد که مختص انقلاب اسلامی است، گفت: «در صورت افتتاح این پروژه‌ها دنیا به شگفتی واداشته می‌شود.»

2) سکه 2500 تومان گران شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=243917

در بازار داخلی روز گذشته هر سکه بهار آزادی با 2500 تومان افزایش به نرخ 359 هزار و 500 تومان فروخته شد. قیمت این سکه دربرخی نقاط به 360 هزار تومان نیز رسید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,