Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
تشکل راه سبز اتاوا:

«مردم ایران عزم خود را برای آزادی جزم کرده‌اند»

2011 February 19

روز جمعه، تشکل راه سبز اتاوا در بیانیه‌ای ضمن برپایی مراسمی به دلیل بزرگ‌داشت کشته‌شدن دو تن از تظاهرکنندگان ۲۵ بهمن ماه، صانع ژاله و محمد مختاری در سراسر کانادا، از برگزاری تجمعی در روز ‌شنبه 19 فوریه برابر با سی‌ام بهمن‌ماه در مقابل پارلمان کانادا خبر داده‌اند.

این تجمع از ساعت 6 بعدازظهر به وقت اتاوا برگزار می‌شود.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

حماسه ۲۵ بهمن بار دیگر ثابت کرد که ملت ایران عزم خود را برای رسیدن به آزادی جزم کرده است. حضور پر شور مردمی که ضرب و شتم، دستگیری و شهادت را به جان خریده بودند و با وجود تدابیر شدید امنیتی به خیابان‌ها آمده بودند تا یک‌صدا خواهان کناره‌گیری دیکتاتور شوند، به اقتدارگرایان و آن‌ها که چشم‌های خود را به روی واقعیت‌های امروز ایران بسته‌اند یادآوری کرد که جنبش آزادی‌خواهی ایرانیان هم‌چنان پویا و استوار به حرکت هوش‌مندانه خود ادامه می‌دهد و هر زمان که اراده کند خیابان‌ها را در اختیار خواهد گرفت.

متاسفانه کودتاگران این‌بار هم نه تنها حاضر به شنیدن صدای مردم معترض نشدند بلکه با بی‌رحمی و قصاوت به سرکوب مردمی که خواسته مشروع برخورداری از آزادی را فریاد می‌زدند پرداختند و برخلاف ادعاهای پوشالی سران حکومت مبنی بر حمایت از تحولات آزادی‌خواهانه منطقه با بی‌شرمی تمام دو تن از جوانان پاک این مرز و بوم را به شهادت رساندند.

راه سبز اتاوا ضمن بزرگ‌داشت یاد و خاطره این دو شهید عزیز و دیگر شهدای بزرگوار جنبش سبز ملت ایران از کلیه هم‌وطنان خود در سراسر جهان درخواست می‌کند تا هم‌راه با مردان و زنان غیور کشورمان در برنامه‌هایی که به مناسبت بزرگ‌داشت هفتمین روز شهادت این عزیزان در شهرهای مختلف برگزار می‌شود شرکت نمایند.

این تشکل هم‌چنین از ایرانیان عزیز مقیم اتاوا دعوت می‌نماید تا با شرکت در مراسمی که به همین مناسبت و در روز شنبه ۳۰ بهمن ماه مصادف با ۱۹ فوریه از ساعت ۶ عصر در مقابل پارلمان کانادا برگزار می‌شود هم‌راهی و هم‌دلی خود را با مردم شریف ایران به نمایش بگذارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


 1. شیخ ابراهیم زنجانی
  1

  به نظر من تظاهرات خارج از ایران باید از این پس در مقابل سفارت کشورهای حامی‌ رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی مثل چین روسیه، ونزوئلا، بولیوی و … بر گذار شود تا آنها بدانند که این رژیم رفتنی است و چنانچه به حمایت خود از این رژیم ادامه دهند در ایران آزاد آینده متضرر خواهند شد.

  بهترین روز تظاهرات چه در داخل ایران و چه در خارج شنبه یا یک شنبه هست چون:

  ۱- در خارج تعطیل است و ایرانیان در همه جای دنیا میتوانند همراه با داخل تظاهرات کنند.

  ۲- جنبش ایران به اخبار آخر هفتهٔ تمام دنیا تبدیل خواهد شد

  ۳- هر جمعه در برنامهٔ پارازیت برای آن اطلاع رسانی خواهد شد

  در ضمن فکر می‌کنم شعار “رفراندوم” که عبارتی هست که برد بین المللی دارد شعار بسیار خوبی‌ در تظاهرات (چه داخل و چه خارج) است.