Saturday, 18 July 2015
17 September 2021
با پیروزی برابر تیم ملی هلند روی داد

«صعود تیم ملی نوجوانان به مرحله حذفی»

2009 November 01

رادیو کوچه

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با پیروزی برابر هلند برای نخستین بار  به  مرحله حذفی مسابقات جام جهانی نوجوانان جهان صعود کرد. در ادامه مسابقات قهرمانی جهان در نیجریه دیروز تیم ملی ایران موفق شد با تک گل میلاد غریبی به دوره بعد این دوره از رقابت‌ها صعود کند و باعث شگفتی شود.

شاگردان علی دوستی با این موفقیت برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران، باعث شدند یک تیم ایرانی به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی راه یابد. این موفقیت در حالی شکل گرفت که تیم ایران تنها تیم مسابقات بود که در مرحله مقدماتی دروازه اش را بسته نگه داشته است.

هم‌چنین در دیگر دیدار این گروه که در ورزشگاه اسوئنه شهر کالابار برگزار شد، تیم‌های گامبیا و کلمبیا برابر همدیگر به تساوی 2 بر 2 رضایت دادند. ساماته(19) و بیجانگ(43) برای گامبیا و کوئه لار(77 و 89 – پنالتی) برای تیم کلمبیا در این دیدار گل زدند.

در پایان دیدارهای این گروه، تیم زیر 17 سال ایران  با 7 امتیاز به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعدی این مسابقات شد. کلمبیا نیز با 5 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی راه یافت. تیم‌های هلند با 3 امتیاز و گامبیا با یک امتیاز شانس‌های خود را برای صعود به مرحله بعدی این مسابقات از دست دادند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: