Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
مهدی خزعلی‌:

«برای طول عمر جنتی دعا می‌کنم، چون به کم‌تر از محاکمه او راضی نمی‌شوم»

2011 February 19

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

منبع: وبلاگ مهدی خزعلی

آن روز حاج سعید بازجو از من پرسید: «نماز جمعه می روی؟»

گفتم: «اگر امام عادل پیدا کنم، حتمن می‌روم.»

گفت: «نماز آقای جنتی می‌روی؟»

گفتم: «مشکل من عدالت ایشان نیست، مشکل دیانت ایشان است.»

امام جمعه‌ای که تریبون نماز جمعه را با محکمه اشتباه گرفته است و خود حکم صادر می‌کند و دستور می‌دهد کسانی را از حقوق اولیه شهروندی محروم نمایند، عادل است؟ مگر مملکت قانون ندارد؟‌ مگر قضا ندارد؟‌ عزیز من می‌خواهی چیزی هم بگویی این‌طور در ملا‌عام نگو، یواش در گوش قاضی‌القضات بگو، که ظاهر استقلال قاضی حفظ شود. درست است که شما هر چه می‌خواهی می‌گویند: «سمعن و طاعتن» اما این را علنی نفرمایید، ممکن است شما را به بی‌قانونی و بی‌دینی متهم کنند، چون دستور حبس توسط غیر مرجع قضایی خلاف قانون و دین است.

باز هم مصری‌ها که ثابت کردند از ما با فرهنگ‌ترند، آن‌ها در نهایت تقاضای محاکمه مبارک را داشتند، در واقع تشخیص حکم با قاضی است، اما در نماز جمعه و فیضیه و مجلس حکم صادر می‌کنند و تقاضای اجرا دارند.

من به صراحت می‌گویم، ما پس از پیروزی‌- که دور نیست – همه جنایت‌کاران و خلاف‌کاران را به محکمه عدل می‌سپاریم، از محاکمه علنی آن‌ها بیم نداریم و همه حقوق متهم را از جمله داشتن وکیل و ملاقات را به رسمیت می‌شناسیم و تمام استانداردهای محبس را رعایت می‌کنیم، از شکنجه و انفرادی برای گرفتن اقرار و اعتراف خبری نخواهد بود، اجازه نخواهیم داد بیش از مجازات مصرح در قانون اعمال شود و حتا زندانبانی به متهم جنایت‌کار «تو» بگوید. باز هم برای طول عمر جنتی دعا می‌کنم، چون به کم‌تر از محاکمه او راضی نمی‌شوم.

29 بهمن 1389

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,