Saturday, 18 July 2015
31 March 2023
گزارش‌های مردمی به رادیو کوچه در روز یکم اسفند،

«میر‌حسین موسوی در بیمارستان»

2011 February 21

رادیو کوچه

با توجه به اطلاع‌رسانی مردمی و ارزش‌های شهروند خبرنگاری، رادیو کوچه جهت وقایع روز یکم اسفند صفحه‌ای را با هدف انتشار و به مشارکت گذاردن دیده‌های مردم در سطح شهرهای ایران به راه انداخته است. این صفحه منعکس کننده دیده‌ها و شنیده‌های شماست. اگر با موضوعی بر می‌خورید می‌توانید برای کوچه ارسال کنید.

جهت ارسال مطالب، گزارش و خبر می‌توانید با این آدرس در تماس باشید: contact@koochehmail.com

…………………………………………

«میر‌حسین موسوی در بیمارستان»

تهران / ساعت 21:30: (گزارش مردمی) دقایقی قبل از بیمارستان خیابان پاستور خبر رسید که میر‌حسین موسوی را به بخش فوریت‌های پزشکی آورده‌اند.

«استقرار نیروهای گارد ویژه در میدان ولیعصر»

تهران / ساعت 21: (گزارش مردمی) گارد ویژه میدان ولیعصر و میدان ونک را تحت تدابیر امنیتی شدید قرار داده است.

«آمبولانس‌ها حامل بازداشت‌شدگانند»

تهران / ساعت 20:15: (گزارش مردمی) آمبولانس‌هایی که در مسیر اتوبان جنوب تهران حرکت می‌کنند حامل دستگیر‌شد‌گان هستند به سمت مسگر‌آباد کهریزک جدید جلوی آنان را بگیرید

«رسانه فارس: کشته‌شدن یک شهروند تهرانی در میدان 7 تیر کذب محض است»

تهران / ساعت 20:15: رسانه فارس: سرپرست معاونت امنیتی انتظامی استان‌داری تهران یکی از پروژه‌های جریان ضد انقلاب در روز جاری را «کشته‌سازی» خواند و تاکید کرد: «خبر کشته شدن یک شهروند در تهران از اساس کذب است چرا که اصلن درگیری‌ در پایتخت وجود نداشته است.»

«میدان ولیعصر به‌طور کامل و بخشی از آزادی در دست مردم»

تهران / ساعت 20:10: (گزارش مردمی)‌ میدان ولیعصر به صورت کامل و بخش‌هایی از خیابان آزادی در دست مردم است. پیاده روها آکنده از آزادی‌خواهان است و لباس شخصی‌ها می‌گریزند. دود و آتش این مناطق را فراگرفته و نیروهای امنیتی به سوی مردم تیراندازی می‌کنند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WBpSznDTEL4&feature=player_embedded#at=28[/youtube]

«تجمع برابر منزل مهدی کروبی»

تهران / ساعت 20: سحام نیوز‌: شاهدان عینی خبر از اقدام برخی اراذل و اوباش حکومتی برای تجمع درب منزل مهدی کروبی، داده‌اند.

«سی.ان.ان: رژیم ایران بدون جنگ سرنگون نمی‌شود»

تلویزیون سی.ان.ان / ساعت 19:10: «ایران مانند مصر نیست و رژیم حاکم با سرکوب تظاهرکنندگان، نشان داد که بدون جنگ سرنگون نمی‌شود»

«دیوار آهنی برابر صدا و سیما»

تهران / ساعت 19:10: (گزارش مردمی) به دلیل تجمع زیاد مردم جلوی صدا و سیما از دیوار آهنی استفاده کردند.

«شهر مهاباد در آتش»

مهاباد / ساعت 19: (گزارش مردمی)کنترل از دست نیروی نظامی عملا خارج شده است. نیروی نظامی برای به‌دست گرفتن کنترل اوضاع از دست رفته شهر مهاباد، به صورت مستقیم به سمت تظاهرکنندگان آتش گشود. اوضاع بسیار متشنج است. مردم عصبانی‌تر رو در رو در حال جنگ و گریز با نیروهای سرکوب‌گر هستند. مهاباد به منطقه جنگی تبدیل شده است.

«بازداشت تعدادی از تظاهرکنندگان در خیابان آزادی تقاطع خوش»

تهران / ساعت 18:55: (گزارش مردمی) نیروهای امنیتی در خیابان آزادی با شناسایی تعدادی از تظاهرکنندگان، آن‌ها در تقاطع خیابان خوش بازداشت کرده و به مکانی نامشخص منتقل کردند.

«جمعیت به سمت میدان آزادی در حرکت است»

تهران / ساعت 18:35: (گزارش مردمی) جمعیت عظیمی از مردم در حال حرکت به میدان آزادی هستند. امیدوارم آزادی مثل التحریر مصر بشه.

«درگیری شدید در خیابان مطهری رشت بین مردم و بسیج»

رشت / ساعت 18:30: از یک ساعت پیش حدود ساعت پنج بعد‌از‌ظهر درگیری شدیدی در خیابان مطهری رشت بین تظاهر‌کنندگان و نیروهای بسیج در گرفت که زیادی از مردم به ضرب باتوم و زنجیر مجروح شدند تشنج هم‌چنان در شهر رشت ادامه دارد.

«تعداد آمبولانس با تاکسی در تهران برابری می‌کند»

تهران / ساعت 18:25: (گزارش مردمی)تعداد تظاهرکنندگان به طرز عجیبی رو به افزایش است و قابل قیاس با 25 بهمن نیست. نیروهای امنیتی به تعداد زیاد در خیابان آزادی حد فاصل دانش‌گاه شریف تا میدان آزادی حضور دارند. به علت تیراندازی و زخمی‌ها آمبولانس در خیابان به اندازه تاکسی وجود دارد.

«یک کشته در میدان هفت تیر»

تهران / ساعت 17:45: (گزارش مردمی) درگیری مردم و نیروهای امنیتی به خشونت کشید. تیراندازی شد و یک نفر کشته شده است.

«4 کشته و مجروح در مهاباد»

مهاباد / ساعت 17:45: (گزارش مردمی)امروز عصر در مهاباد در یک جنگ و گریز خیابانی‌، نیروهای امنیتی به سوی مردم شلیک مستقیم کردند که در این بین یک زن میان‌سال کشته و سه نفر دیگر به شدت زخمی شدند‌.

«تیراندازی به سوی معترضان در خیابان ولیعصر»

تهران / ساعت 17:15: (گزارش مردمی) اعتراضات مردم از خیابان ولیعصر به سمت خیابان میرداماد حدفاصل ولیعصر و پل میرداماد رسیده، نیروهای امنیتی به معترضان تیراندازی می‌کنند و مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور به سمت پارک فرار کردند، هم اکنون یگان ویژه کل خیابان را بسته و از خودرو‌ها می‌خواهد که از کوچه جنب موزه دفینه حرکت کنند. ‌خودروها نیز با بوق اعتراض می‌کنند فضای خیابان میرداماد به شدت متشنج است.

«تیراندازی نیروهای لباس شخصی در مشهد»

مشهد / ساعت 17: (گزارش مردمی)‌ در بین مردم حاضر در پارک ملت شایعه شده که لباس شخصی‌ها در سه راه راهنمایی مشهد به سوی مردم شلیک کرده‌اند.

«شلیک گاز اشک‌آور و تیرهوایی در اطراف صدا و سیما»

تهران / ساعت 17: بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، گزارش‌ها حاکی از آن است که در حوالی ساختمان «صدا و سیما» درگیری شدیدی ایجاد شده است.

در حوالی ساختمان صدا و سیما بین مردم معترض و نیروهای امنیتی درگیری شدیدی ایجاد شده و نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک‌آور و تیر هوایی سعی در متفرق کردن مردم دارند.

شایان ذکر است که کماکان فضا در میادین اصلی شهر تهران به شدت امنیتی است و هزاران تن از ماموران امنیتی با استقرارشان در خیابان‌ها، از شکل گیری تجمعات ممانعت به عمل می‌آورند.

«صدای تیراندازی در عباس‌آباد»

تهران / ساعت 16:45: (گزارش مردمی) صدای تیراندازی در محدوده عباس‌آباد و خیابان ولیعصر شنیده می‌شه اما از تعداد زخمی‌ها خبر نداریم.

«حضور پررنگ مردم در میدان علم شیراز»

شیراز / ساعت 16:45: (گزارش مردمی) میدان علم شیراز‌، حضور نیرو‌های اطلاعاتی و لباس شخصی‌ها در این مکان بسیار مشهود بوده و رفته رفته به تعداد جمیعت افزوده می‌شود‌. تا‌کنون مردم اقدام به شعار دادن نکرده‌اند‌. با توجه به عدم اعلام مکان خاصی برای تظاهرات در شیراز حضور مردم به صورت خود جوش امیدوار‌کننده است.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oCaIimeOGwU&feature=player_embedded[/youtube]

«رسانه فارس: همه چی آرومه، من چقدر خوشحالم»

تهران / ساعت 16:30: رسانه فارس در اوج درگیری‌های تهران خبر از آرامش تهران و خبر از خرید عید مردم در خیابان‌ها می‌دهد.

«پانزده زخمی در میدان انقلاب»

تهران / ساعت 16:10: (گزارش مردمی) درگیری بین نیروهای ضد شورش و مردم در میدان انقلاب پانزده زخمی و تعدادی بازداشتی داشته است

«تجمع در دانش‌گاه بوعلی همدان»

همدان / ساعت 16: (گزارش مردمی) در همدان دانش‌جویان دانش‌گاه بوعلی دست به تجمع اعتراضی زدند‌. آن‌ها در تجمع خود شعارهای ضدحکومتی سردادند.

«ولی‌عصر شهر آشوب، خونین شهر، آزاد شد»

تهران / ساعت 16: (گزارش مردمی) شنوندگان و بینندگان عزیز ولی‌عصر شهر آشوب، خونین شهر، آزاد شد. کنترل میدان ولی‌عصر به طور کامل دست جنبش سبز است.

«استفاده از آمبولانس به‌جای ماشین نظامی»

تهران / ساعت 16: (گزارش مردمی) در خیابان مصدق بسیجیان از طریق بردن آمبولانس به داخل جمعیت به‌جای ماشین انتظامی‌، مردم را دستگیر و با آمبولانس خارج می‌کنند. چون مردم به ماشین‌های انتظامی حمله  می‌کنند.

«درگیری ماموران با مردم در شیراز»

شیراز / ساعت 15:45: (گزارش مردمی) ازدحام شدید جمعیت و درگیری مردم شیراز با ماموران لباس شخصی‌ در چهار راه ملا صدرا.

«درگیری شدید در بلوار کشاورز»

تهران / ساعت 15:45: (گزارش مردمی) در یکی از فرعی‌های تقاطع خیابان امیرآباد-بلوار کشاور بین مردم و نیروی‌های ضد‌شورش درگیری شدیدی به وجود آمد و مردم با پرتاب سنگ از خود دفاع کردند. شرایط بسیار متشنج است. صدای تیراندازی به گوش می‌رسد. پلیس و بسیجیان سعی دارند تا با ایجاد سر و صدا و رعب وحشت مردم را پراکنده کنند. تظاهرکنندگان در تمام نقاط به شدت مقاومت می‌کنند. خیابان انقلاب نبرد شدیدی بین نیروهای لباس شخصی و مردم در گرفته است.

«عدم پوشش خبرگزاری‌های خارجی در مورد وقایع امروز تهران»

آمریکا / 7:50 بامداد: رویترز، سی ان ان، بخش جهانی بی‌بی‌سی، الجزیره و العربیه هیچ کدام خبری که دررابطه با روی‌دادهای اول اسفند قابل تایید باشد منتشر نکرده‌اند.

«اختلال در خطوط تلفن و موبایل در محدوده میدان ولیعصر»

تهران / ساعت 15:30: (گزارش مردمی) تمام خطوط تلفن و موبایل در محدوده بلوار کشاورز و میدان ولیعصر مختل شده است.

«‌میدان ولیعصر با شعار مرگ بر دیکتاتور سبز شد»

تهران / ساعت 15:30: (گزارش مردمی)میدان ولیعصر متشنج شده‌. شعار مرگ بر دیکتاتور و یا حسین میر حسین از تهران خبر می رسد چهار راه ولیعصر در تسخیر نیروهای نظامی و امنیتی است جمیعت مردم در ولی عصر رو به افزایش است. نیروهای امنیتی با شلیک هوایی سعی در متفرق کردن مردم دارند.

«تقاطع آزادی-جمهوری سبز رنگ شد»

تهران / ساعت 15:30: (گزارش مردمی) تقاطع آزادی-جمهوری پر از کاغذها و نمادهای سبز رنگ شده است.

«تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر»

تهران / ساعت 15:05: (گزارش مردمی) با پایان یافتن ساعت کاری ادارات و سازمان‌ها هر لحظه بر تعداد مردم و آزادی‌خواهان اضافه می‌شود. حضور گسترده نیروهای امنیتی و لباس شخصی در خیابان‌های انقلاب و آزادی مشهود است. تعداد زیادی از تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر حضور دارند.

بخشی از نیروهای سپاه که پادگان آن‌ها در پایین سازمان صدا و سیماست مسوول حفاظت از این سازمان شده‌اند. گستردگی مسیرهای تظاهرات امروز تمرکز نیروهای امنیتی را برهم ریخته و خودروهای آنان در تمام این مسیرها در حال رفت و آمد هستند.

«بستن پل‌های هوایی توسط بسیج»

تهران / ساعت 15:20: (گزارش مردمی) روی پل‌هوایی ماشین و موتورسیکلت‌های بسیج توقف کرده‌اند، خیابان قدم به قدم پلس و بسیجی هست.

«سردادن شعار در اصفهان»

اصفهان / ساعت 15: میدان انقلاب اصفهان شلوغه‌. تعداد بسیجی‌ها پراکنده و کم هست‌. بچه‌ها در حال شعار دادن‌های پراکنده هستند. یگان ویژه به اندازه دفعه قبل نیست‌. بسیجی در دروازه شیراز حدود 50 نفر مستقر هستند‌. در خیابان نظر شرقی موتور سواران لباس شخصی پرچم جمهوری اسلامی را می‌تابونند.

«تجمع و سر دادن شعار برابر سازمان صدا و سیما»

تهران / 15: (گزارش مردمی)جمعی از مردم با تجمع در برابر ساختمان صدا و سیما در خیابان ولی‌عصر اقدام به سر دادن شعار اله اکبر کرده‌اند.

«بلوار کشاورز تحت محاصره جنبش سبز»

تهران / ساعت 15: (گزارش مردمی) بلوار کشاورز منتهی به میدان ولیعصر تحت محاصره جنبش مردمی سبز است.

«‌میدان پاستور و حضور نیروهای ضد‌شورش»

تهران / ساعت 14:10: (گزارش مردمی) میدان پاستور نیروهای ضد‌شورش حضور دارند. چهار راه کارگر آذربایجان نیروهای ضد‌شورش موتور‌سوار حضور دارند. میدان انقلاب نیز حدود 150 نفر از نیروی انتظامی در ضلع شرقی میدان ایستاده‌اند. هم‌چنین ماموران شهرداری در حال جمع‌آوری سطل‌های زباله هستند.

«سنندج در اعتصاب کامل»

سنندج / ساعت 12: (گزارش مردمی)شهر در اعتصاب به‌سر می‌برد. درب همه مغازه‌ها بسته است. نیروهای سرکوب و لباس شخصی‌ها در تمامی شهر مستقر شده‌اند با در دست داشتن سلاح قناسه دوربین‌دار مشغول به گشت‌زنی هستند. در خیابان استان‌داری شهر سنندج حکومت وسایل و جشن‌ساز و دهل را به راه انداخته که وانمود کنند‌، تعطیلی و اعتصاب شهر، به‌مناسبت این مراسم شادی است، که معلوم نیست به چه مناسبتی آن را به راه انداخته‌اند.

«خودداری سپاه از ارسال نیرو برای برخورد با معترضان»

تهران / 13:30: (گزارش مردمی) یکی از نزدیکان ما در سپاه پاسداران گفت به دلیل اختلاف نظر بین فرماندهان سپاه برای برخورد با معترضان، تیپ 2 قائم آل‌محمد از ارسال نیرو به تهران خودداری کرد.

«حضور لباس شخصی موتور سوار در خط ویژه انقلاب»

تهران / 13:30: (گزارش مردمی) جمعی لباس شخصی موتور سوار در خط ویژه انقلاب در حال حرکت از شرق به غرب هستند. گارد ویژه در همین مسیر حضور دارد.

«مقصد نخست معترضان در ایران دفتر روزنامه کیهان»

تهران / ساعت 12: (گزارش مردمی) سراسر خیابان فردوسی از استانبول به بالا و محدوده انقلاب پر از جمعیت و مامور امنیتی است. همه گفتند قرار امروز به دفتر روزنامه کیهان برند.

«عدم اجازه خروج کارمندان دولت تا ساعت 16»

تهران / ساعت 11: (گزارش مردمی) به تمام کارمندان اداره‌های دولت اعلام شده که تا ساعت 16 حق خروج از سازمان را ندارند.

«رهبر جمهوری اسلامی ترجیحش سرکوب اعتراضات است»

روزنامه‌ی «وال استریت ژورنال»: بر اساس سند محرمانه‌، رهبر جمهوری اسلامی ترجیح می‌دهد که پیش از هر چیز اعتراضات داخلی را سرکوب کند. او یرای رسیدن به این هدف حاضر است که از برخی پروژه‌ها برای پیش‌برد برنامه‌ی اتمی خود چشم‌پوشی کند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1b6Lat0MIFY&feature=player_embedded#at=106[/youtube]

«تیتر رسانه فارس: برخورد مسلحانه با نظام»

تهران / ساعت 9: (گزارش مردمی) خبرگزاری فارس از ترسش ببین چه تیتری زده، معلوم نیست داره تحریک می‌کنه یا تهدید.

«دیوار آهنی به دور خانه موسوی»

تهران شام‌گاه شنبه 30 بهمن: احداث دیوار آهنی برابر خانه میرحسین موسوی

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=of3jKNvfqc0&feature=player_embedded[/youtube]

………………………………………..

بیشتر بخوانید:

گزارش‌های مردمی به رادیو کوچه در روز 27 بهمن

گزارش‌های مردمی به رادیو کوچه در روز 25 بهمن

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۲ Comments


 1. یک سبز
  1

  رسانه های کودتاگران و یک وبلاگ بسیجی این شایعه بستری شدن آقای موسوی را منتشر کرده است شاید مثلا بگویند از ناکامی جنبش اینطوری شده است لطفا از منابع مطلع خبر درج کنید :
  وبلاگ اصولگرای خبر بیست و سی اولین بار این را گفت که از سایت بالاترین حذف شد


 2. یک سبز
  2

  اگر این خبر بستری شدن آقای موسوی هم تایید بشود جنبش سبز وارد فاز تازه ای خواهد شد و رهبر مقتدر خود را تنها نمی گذارد .