Saturday, 18 July 2015
21 March 2023

«شش توصیه برای حفاظت دانش‌آموزان از آنفولانزای آ»

2009 November 01

آنفولانزای خوکی

با ادامه شیوع آنفلوآنزای خوکی در مدارس، نگرانی‌های والدین و تلاش آن‌ها برای اقدامات پیشگیرانه و انجام احتیاط‌های لازم جهت حفاظت از فرزندانشان در برابر این بیماری دردسرساز افزایش یافته است.

ویروس H۱N۱‌ باعث ابتلا و مرگ و میر تعداد زیادی از مردم سراسر جهان بر اثر آنفلوآنزای نوع آ شده است.

در این پژهش محققان دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس، ۶ توصیه مفید برای مراقبت از دانش آموزان بویژه در مدارس در برابر این آنفلوآنزا ارائه کرده‌اند که به قرار زیر است:

– پس از تماس با وسایل مختلف اعم از رایانه، صفحه کلید و ipods حتما دستهای خود را بشویید.

– از علایم بیماری مطلع باشید که مهمترین آنها خستگی و تب است. بدن درد، آبریزش و تورم بینی، سرفه، گلودرد، سردرد، احساس سرما، اسهال و استفراغ از دیگر علائم این بیماری هستند.

– به والدین توصیه می‌شود نسبت به حالت اورژانس این آنفلوآنزا آگاهی داشته و بلافاصله پس از مشاهده علائم اورژانسی مانند تنفس سریع، شدت سرفه و کاهش آب مصرفی حتما با پزشک تماس بگیرند.

– در صورت ضعیف بودن علائم، نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست و با ملاقات ابتدایی با پزشک می‌توان در بیشتر موارد بیماری را درمان کرد.

– در صورت ابتلای کودک به این بیماری باید وی را در خانه نگه داشت. کودک بیمارتان را حداقل ۲۴ ساعت پس از کاهش تب در خانه نگه دارید. مگر این که به مراقبتهای پزشکی بیشتری نیاز داشته باشد که این مدت به دستور پزشک طولانی‌تر می‌شود.

– واکسیناسیون را آغاز کنید. مقامات بهداشتی پیش‌بینی کرده‌اند که این واکسن تا ماه آینده در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت و برای کودکان تزریق دو دوز از آن به فاصله سه هفته ضروری است. این اقدامات به میزان قابل توجهی از فرزند شما در برابر این آنفلوآنزا محافظت خواهد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: