Saturday, 18 July 2015
21 March 2023
در جریان تجمعات یکم اسفند،

«کشته‌شدن یک دانش‌جو در درگیری‌های شیراز»

2011 February 22

خبر / رادیو کوچه

در جریان ناآرامی‌های روز یک‌شنبه، یکم اسفند ماه در شیراز، یکی از دانش‌جویان دانش‌گاه شیراز به نام حامد نورمحمدی توسط نیروهای امنیتی کشته شده است.

به گزارش دانشجونیوز، حامد نورمحمدی دانش‌جوی رشته زیست‌شناسی دانش‌گاه شیراز، ساکن خواب‌گاه دستغیب، اهل شهر خرم‌آباد، روز گذشته در میدان نمازی مقابل ساختمان شماره 1 دانشکده مهندسی، در حال فرار از دست ماموران امنیتی کشته شده است.

به گفته شاهدان عینی، حامد نورمحمدی از پل روگذر حد فاصل میدان دانش‌جو و میدان نمازی توسط ماموران امنیتی به پایین پرت شده و پس از برخورد ماشین در سطح خیابان پایین (خیابان ساحلی) جان خود را از دست داده است.

در مقابل محمد موذنی، رییس دانش‌گاه شیراز، در گفت‌وگو با رسانه فارس، منسوب به سپاه پاسدارن جمهوری اسلامی ضمن تایید کشته‌شدن حامد نورمحمدی در روز یکم اسفند اظهار داشت که او در تجمعات شرکت نداشته و دلیل مرگ آقای نورمحمدی را «تصادف با یک دست‌گاه خودروی سواری شخصی» بوده است.

آقای موذنی در ادامه اظهار داشت: «بنده با راننده خودروی مذکور صحبت کردم و او سرعت بالا را علت تصادف ذکر کرد و گفت که نتوانسته است خودروی خود را به خوبی کنترل کند و به همین دلیل با این دانش‌جو تصادف کرده است.»

از سویی دیگر گفته می‌شود فضای دانش‌گاه شیراز به امنیتی است. تعدادی از دانش‌جویان فعال به خواب‌گاه‌ها و صحن دانش‌گاه ممنوع‌الورود و در مواردی نیز با خانوداه آن‌ها تماس گرفته شده و مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,