Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
مطبوعات سه‌شنبه ایران،

«هاشمی از ریاست خبرگان حذف می‌شود»

2011 February 22

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) به صورت آزمایشی، قطار شهری مشهد مقدس افتتاح شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55399

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، بهره‌برداری آزمایشی قطار شهری مشهد از ساعت هشت و 30 دقیقه صبح دیروز‌، آغاز شد. شهردار مشهد در افتتاحیه این مراسم گفت:‌ «در آغازین روزهای بهره‌برداری خط یک قطارشهری مشهد تعداد واگن‌های خط یک محدود است.» سیدمحمد پژمان با اشاره به این‌که برای خط یک قطار شهری مشهد 60 واگن در نظر گرفته شده است اظهار داشت: «‌بهره‌برداری خط یک قطار شهری مشهد با 9 واگن صورت می‌گیرد که در نهایت واگن‌ها پس از تولید به تدریج به مشهد انتقال داده می‌شوند.»

2) گسترش اعتراضات به تمام جهان عرب قطعی است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55396

یک روزنامه آلمانی با تاکید بر این‌که انقلاب‌های مصر و تونس به جامعه عرب یاد داد که سرکوب‌گری و بهره‌کشی به آینده آن‌ها تعلق ندارد نوشت: «ملت‌های عرب تازه قدرت خود را کشف کرده‌اند و روند اعتراضات مردمی به زودی تمام جهان عرب را در خواهد نوردید.»

خراسان

1) رییس جمهوری بودجه 539 هزارمیلیارد تومانی سال 90 را به مجلس تقدیم کرد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=12&day=3&id=610464

لایحه بودجه ۵۳۹ هزار میلیارد تومانی سال ۹۰ پس از تاخیر فراوان سرانجام روز یک‌شنبه توسط احمدی‌نژاد به مجلس ارایه شد که رقم کل بودجه نسبت به سال ۸۹، ۴۶ درصد افزایش دارد. بودجه انبساطی سال ۹۰ که با دلار۱۰۵۰ تومان و پیش‌بینی قیمت نفت ۸۵ دلاری هم‌راه است با ۵۳ درصد رشد در بودجه عمرانی، ۴۸ درصد رشد در بودجه جاری و ۴۴ درصد رشد بودجه شرکت‌های دولتی رو‌به‌رو است.

2) کلید حل مشکلات مسلمانان در جمع شدن بساط آمریکا در منطقه نهفته است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=12&day=3&id=610428

صبح روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسوولان و کارگزاران نظام، سفیران کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، ابراز بیزاری از حضور مستکبران را، از اولین نتایج بیداری برخی ملت‌های مسلمان منطقه خواندند و خاطرنشان کردند: «آمریکایی‌ها تلاش فراوانی می‌کنند خود را از تیررس این حرکت عظیم دور نگه دارند اما ناکام خواهند ماند چرا که ملت‌ها فهمیده‌اند: «سیاست‌های آمریکا و عواملش»، عامل اصلی تحقیر و اختلاف و دو دستگی در میان ملت‌ها است. بنابراین کلید حل مشکلات مسلمانان در جمع شدن بساط آمریکا در منطقه نهفته است.»

کیهان

2) بعد از مبارک و بن علی، قذافی هم فرار کرد

http://www.kayhannews.ir/891203/16.htm#other1603

در پی گسترش ناآرامی‌های ضددولتی و پیوستن تعدادی از فرماندهان ارتش لیبی به مردم، قذافی هم بعد از بن علی و مبارک فرار کرد و رژیم بحرین نیز در آستانه سقوط قرار گرفته است.

منابع خبری از فرار دیکتاتور لیبی به هم‌راه همسر و دخترش از این کشور خبر دادند.

2) رییس قوه قضاییه: «سران فتنه را محاکمه و مجازات می‌کنیم»

http://www.kayhannews.ir/891203/2.htm#other203

رییس قوه قضاییه ضرورت رعایت ضوابط قانونی و مصالح نظام در برخورد قاطع با فتنه‌گران را مورد تاکید قرار داد و افزود: «فتنه‌گران باید بدانند که علاوه بر حرکت‌ها و پاسخ‌های مردمی و به تعبیر برخی محاکمه مردمی، قوه قضاییه مسوولیت خودش را دارد و در چارچوب قانون و برحسب موازین و با لحاظ مصالح کلی نظام ان‌شاالله با قاطعیت برخورد خواهد کرد و بدانند که این صبر و تحمل نظام حتمن حدی دارد و لذا از حد که گذشت پاسخ روشن است.»

تهران امروز

1) صفارهرندی: «هاشمی از ریاست خبرگان حذف می‌شود»

http://tehrooz.com/1389/12/3/TehranEmrooz/558/Page/6/

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تعریف طیفی از جریان اصولگ‌را شد تا افراد حتا با کم‌ترین اشتراک هم درون این دایره قرار بگیرند. وی معتقد است: «آقای هاشمی مرحله به مرحله از دور مسوولیت‌هایی که داشته خارج می‌شود و در انتخابات هیت رییسه مجلس خبرگان هم شاهد خواهیم بود که هاشمی حذف خواهد شد و این همان چیزی است که اطرافیان هاشمی از آن ترس دارند و می‏خواهند نگذارند این اتفاق رخ بدهد.»

2) قهرمانی دوباره ایران در جام‌جهانی کشتی فرنگی

http://tehrooz.com/1389/12/3/TehranEmrooz/558/Page/1/

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با پیروزی بر فرنگی‌کاران روس عنوان قهرمانی سال گذشته خود را حفظ کرد تا محمد بنا سرمربی این تیم بار دیگر شاه‌کار تازه‌ای خلق کرده باشد. تماشاگران اندک ایرانی حاضر در سالن کشتی شهر مینسک شریک شادی یکی از جذاب‌ترین قهرمانی‌های فرنگی‌کاران تیم ملی در بلاروس بودند.

آفرینش

1) سفر چند ساعته وزیر خارجه آلمان به تهران

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=78096

وزیر خارجه آلمان در سفری برنامه‌ریزی نشده چند ساعته به تهران با محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری و علی‌اکبر صالحی وزیر امورخارجه دیدار و بامداد روز یک‌شنبه به هم‌راه دو شهروند آلمانی بازداشت شده در ایران به کشورش بازگشت. به گزارش عصر ایران، «گیدو وستروله» وزیر امور خارجه آلمان ساعت 22 شنبه شب وارد تهران شد و بلافاصله برای دیدار با رییس جمهوری ایران به پاستور رفت. وزیر خارجه آلمان که با تمایل و درخواست خود و بدون برنامه‌ریزی قبلی به تهران سفر کرده بود، در ساعت 23 و 30 دقیقه شنبه‌شب نیز با علی‌اکبر صالحی همتای ایرانی خود در محل وزارت خارجه ایران دیدار کرد تا در ساعت 30 دقیقه بامداد (12 و 30 دقیقه شب)، کنفرانس مطبوعاتی مشترک این دو وزیر خارجه برگزار شود.

2) شرایط توقف تعقیب انتظامی قضات مشخص شد

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=13973#78095

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با گذراندن مصوبه‌ای شرایط توقف تعقیب انتظامی قضات را مشخص کردند. به گزارش خبرنگار آفرینش، نمایندگان در جلسه علنی روز یک‌شنبه خود در ادامه بررسی جزییات لایحه نظارت بر رفتار قضات موادی از آن را بررسی و تصویب کردند. براساس یکی از مواد مصوب این لایحه، در صورتی که موضوع پرونده انتظامی قضات قبلن رسیدگی شده باشد یا موضوع پرونده انتظامی مشمول مرور زمان شده باشد و قاضی که تخلف به وی منسوب است، فوت شده یا بازنشسته، بازخرید، مستعفی و یا به هر نحو دیگر از خدمت قضایی به‌طور دایم منفک شده باشد از تعقیب انتظامی موقوف می‌شود. هم‌چنین مقرر شد، قضات دادسرا در جهت انجام وظایف می‌توانند اطلاعات، اسناد و اوراق مورد نیاز را از مراجع قضایی، وزارت‌خانه‌ها، موسسات، شرکت‌ها و موسسات عمومی غیر‌دولتی مطالبه کنند.

همشهری

1) آخرین خبرها از لیبی، طرابلس سقوط کرد

http://www.hamshahri.net/news-128858.aspx

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، مردم لیبی کنترل شهر طرابلس پایتخت این کشور را در دست گرفتند و اکنون کمیته‌های مردم مسوولیت تامین امنیت در طرابلس را برعهده گرفتند.

نیروهای امنیتی لیبی از شهر طرابلس پایتخت این کشور عقب‌نشینی کردند. بسیاری از افسران پلیس در طرابلس به مردم پیوستند و مراکز پلیس تعطیل شده است، ساختمان‌های دولتی در مرکز طرابلس پس از حمله مردم به آن‌ها در حال سوختن است. این شبکه هم‌چنین از آتش گرفتن ساختمان اصلی کمیته‌های انقلابی لیبی در طرابلس خبر داد.

2) واکنش‌ها به برنامه دولت در مورد دست‌مزد کارگران

http://www.hamshahri.net/news-128856.aspx

اظهارات اخیر وزیر اقتصاد مبنی بر گسترش پوشش حمایتی تامین اجتماعی کارگران به جای افزایش حقوق در سال آینده، با استقبال جامعه کارگری مواجه نشده است.

به گزارش همشهری، علی‌رضا محجوب، دبیرکل خانه کارگر معتقد است که حقوق کارگران در سال آینده قطعن افزایش می‌یابد. به گزارش مهر، وی خبر عدم‌افزایش حقوق کارگران را نادرست خواند و گفت: «پیشنهاد ما به‌عنوان خانه کارگر به وزارت کار افزایش قابل توجه حقوق کارگران در سال آینده بود که موافقان و مخالفان در رابطه با آن نظر دادند.» وی تاکید کرد:‌ «تصمیم‌گیری نهایی درباره حقوق کارگران در جلسه‌ای با حضور نمایندگانی از سوی کارگران، دولت و کارفرمایان اتخاذ خواهد شد بنابراین دولت به‌صورت یک‌جانبه ‌خود نمی‌تواند در رابطه با این موضوع نظر نهایی بدهد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,