Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
با ایجاد تغییر و تحولات در لیبی،

«تشکیل ستاد آزادی موسی صدر از مراجع دینی»

2011 February 23

خبر / رادیو کوچه

روابط عمومی یاران صدر روز سه‌شنبه، اعلام کرد در جلسه فوق‌العاده کانون فرهنگی یاران صدر، ستاد آزادی موسی صدر از مراجع دینی و سیاسی شیعه ایران تشکیل شده است.

در این جلسه که با حضور جمعی از علاقه‌مندان و اعضای یاران صدر و هم‌راهی معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۹ تهران، آقای آل‌اسحاق برگزار شد ضمن حمایت از قیام مردم لیبی و محکوم کردن کشتار وسیع مردم توسط رژیم قذافی، قضیه موسی صدر، رهبر ایرانی شیعیان لبنان و آخرین تحولات مربوط به پرونده ربودن وی و حوادث لیبی بررسی شد و ستادی برای درخواست آزادی او و محاکمه قذافی در میان مردم و مسوولان ایران و پی‌گیری آزادی آقای صدر از طریق مجامع بین‌المللی تشکیل شد.

این ستاد شامل شش کمیته است که زیر نظر شورای مرکزی کانون فرهنگی یاران صدر فعالیت می‌کند.

هم‌چنین حورا صدر، فرزند موسی صدر در نشست خبری آخرین اخبار وضعیت وی ضمن تاکید بر زنده بودن پدرش و جنایات قذافی گفت: «روز به روز و ساعت به ساعت امیدهایمان بیش‌تر می‌شود و انشا‌اله آرزویمان زودتر تحقق می‌پذیرد.»

این نشست، صبح امروز چهارشنبه 89/12/4 در موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران برگزار شد.

این نشست با حضور حورا صدر، فرزند موسی صدر، مهدی فیروزان، داماد موسی صدر و محمدعلی مهتدی پژوهش‌گر و محقق سیاسی برگزار شد، که در آن پس از سخن‌رانی خانم حورا صدر، جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی تحقیقاتی موسی صدر، متن سخنان حورا صدر، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ابتدا از تشریف فرمایی شما عزیزان تشکر می‌کنم و امیدوارم که همواره در تبیین حقیقت و دفاع از حق‌جویان موفق باشید و در این شرایط تاریخی تحولات منطقه، هم‌راه تاریخ سازان آینده را بسازید.

– سی و دو سال، بلکه سی و سه سال است که ما از غیبت امام موسی صدر رنج می‌بریم.

– سی و سه سال است که امام موسی صدر از این‌که از صحنه فعالیت‌های خود و جهان اسلام، از به دوش کشیدن مسوولیت‌های رهبری خود دور است رنج می‌برد.

– البته رنج ما کجا و رنج او کجا

– سی و سه سال است که امام در بند است و از شرایط او هیچ اطلاعی نداریم

– سی و سه سال است که ما در بی‌خبری هستیم.

– سی و سه سال است که حسرت می‌خوریم و هر روز بر بار افسوسمان افزوده می‌گردد که اگر امام از لبنان ربوده نمی‌شد لبنان امروز و امروز خاورمیانه به گونه‌ای دیگر بود.

– سی و سه سال است که امام و دو هم‌راهشان در زندان‌های قذافی اسیرند

– قذافی به شهادت تاریخ و دادگاه‌های لبنان و ایتالیا و اطلاعات منابع مختلف اطلاعاتی و امنیتی و از همه مهمتر به قضاوت وجدان‌های پیدا و آگاه جهان مسوول مستقیم ربودن امام موسی صدر است. و آزادی و آزادگان، حقیقت و حق جویان را از حضور امام عقل و حقیقت محروم کرده است.

مستندات و احکام قضایی موجود در پرونده قضایی ربودن امام صدر نشان می‌دهد که قذافی چگونه

۱- ربودن امام را طراحی کرده است.

۲- برای تبرئه خود چه سناریوهایی را ساخته و پرداخته است.

۳- چگونه اسناد و مدارک دروغین جعل کرده

۴- چگونه شاهدان دروغین ساخته است.

۵- چگونه همواره در تحریف حقیقت و انحراف افکار عمومی کوشیده است.

نقطه عطف سی و سال ربودن امام موسی صدر در سال ۲۰۰۲ و در روز به اصطلاح ملی لیبی است که قذافی در سخن‌رانی خود به ربودن امام در لیبی اعتراف کرد و بر همه جعلیات و سناریوهای پیشین دست‌گاه حکومت لیبی خط بطلان کشید.

افسوس که برخی از محافظه‌کاری‌ها، تنبلی‌ها و بی‌مسوولیتی‌های برخی حکام اجازه نمی‌داد تا پیش از اعتراف قذافی، به ندای استمداد خانواده امام و شیعیان لبنان پاسخ مثبت دهند.

بگذریم… امروز دومینوی منطقه و شرایط جهان اسلام در حال دگرگون شدن است و مردم مظلوم و مجاهد لیبی به فریاد آمده‌اند و اخبار آن را می‌بینیم و می‌شنویم.

هر چند که ماهیت وحشیانه قذافی در این سال‌ها به‌تدریج روشن شده اما حوادث چند روز اخیر لیبی پرده‌های بسیاری از چهره او برداشته است.

جای تاسف است که بگوییم چند روزی است که برخی مسوولان، ناگزیر به حقانیت و حقیقت هشدارهای ما اعتراف می‌کنند.

جنایت‌هایی که امروز در لیبی اتفاق می‌افتد، بی‌سابقه است.

همان‌گونه که ماجرای ربودن امام موسی صدر در تاریخ مناسبات سیاسی جهان بی‌سابقه است.

خانواده و شیعیان امام در لبنان اولین مجروحان وحشی‌گری‌های قذافی هستند.

امروز در خدمت شما هستم تا درباره سوال‌های بی‌شماری که علاقه‌مندان به امام در ایران لبنان و عراق می‌کنند و هم‌بستگی و هم‌دلی‌ها و نگرانی‌های مردم گفت‌وگو کنیم.

امروز همه ما پی‌گیر و مراقب وضعیت لیبی هستیم و بسیار امیدوار به بازگشت عزیزانمان امام صدر و شیخ یعقوب و عباس بدرالدین.

بارالها ای خداوند قادر متعال این سه عزیز را به حوزه فعالیت خود لبنان بازگردان

روز به روز، ساعت به ساعت امیدهایمان بیش‌تر می‌شود و انشا‌اله آرزویمان زودتر تحقق می‌پذیرد.

دوستان شرایط، شرایط حساسی است اطلاعات درست و نادرست و آرزوها و دشمنی‌های بسیاری در کنار است.

ما هم با دقت و از طرق گوناگون اخبار را پی‌گیری می‌کنیم

اما باید هوشیار باشیم بازی نخوریم و اجازه ندهیم مانند سی و سه سال گذشته دیگران بازی بخورند

– باید درست عمل کنیم

– آن‌چه که مهم است اخبار رسانه‌ها و تاییدات گوناگون اخیر مبنی بر حیات امام و زندانی بودن ایشان و دو هم‌راهشان در لیبی است

– واقعیتی که سی و سه سال است فریاد می‌زنیم که امام در زندان‌های قذافی است اما انگار باید صدها تن لیبیایی قربانی می‌شدند تا مسوولان باور کنند.

– سی و سه سال است که حیات و آزادی امام را فریاد می‌زنیم اما کو گوش شنوا

– سی و سه سال است که فریاد می‌زنیم تا این مرد بزرگ را، این شخصیت تاریخ ساز را که ایرانی هم هست از بند قذافی آزاد کنید و از پشت میله‌ها رهایش نمایید اما گویی اهالی سیاست خواب بودند شاید هم هنوز شاید به کمک شما رسانه‌ها از خواب بیدار شوند.

امام موسی صدر زنده است همه اخبار و اطلاعات رسیده حیات پر برکت او را ثابت می‌کند و همه دلایل عقلی و شرعی و عرفی زندانی بودن وی را در لیبی تاکید می‌کند.

اما به ما می‌گفتند شما عاطفی برخورد می‌کنید

بگذریم… شرایط حساسی است امیدمان روز به روز بیش‌تر می‌شود امیدوارم که دوستان طوری عمل کنند که هر چه زودتر شاهد آزادی این سه عزیز و بازگشتشان به لبنان باشیم.

در خاتمه ما هم با دعای حضرت آیت‌اله سیستانی هم‌راه می‌شویم که گفتند: «همه مسلمانان دست به دعا شوند که چشم ما به جمال امام موسی صدر روشن شود. انشا‌اله»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,